tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME 2018 piłkarek ręcznych. Szwedki w najsilniejszym składzie. Znamy kadrę rywalek Polek

Trener reprezentacji Szwecji piłkarek ręcznych Henrik Signell ogłosił 16-osobowy skład drużyny na nadchodzące mistrzostwa Europy we Francji. W kadrze grupowych rywalek polskich szczypiornistek brakuje zaskoczeń: Signell do Francji zabierze najsilniejszy obecnie skład, z Isabellą Gullden w roli liderki zespołu. Transmisja meczów mistrzostw Europy 2018 kobiet tylko w Telewizji Polskiej!
Reprezentantki Szwecji w piłce ręcznej i trener Henrik Signell (fot. Getty)

ME 2018 kobiet za pasem. Poznaliśmy szeroki skład Polek

Jeszcze trzy tygodnie temu udział 29-letniej rozgrywającej w mistrzostwach stał pod znakiem zapytania. Wszystko przez uraz łydki, którego Gullden doznała w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jej klub, Brest Bretagne, początkowo wyrokował o nawet dwóch miesiącach przerwy, ale przeprowadzone w Szwecji badania skróciły jej pauzę do około miesiąca. Na dniach powinna wrócić do gry.

Z nią w składzie Szwedki chcą powtórzyć wynik z zeszłorocznych mistrzostw świata w Niemczech, gdzie dotarły do półfinału. Signell ma świadomość, że ze względu na turniejową drabinkę będzie to zadanie trudniejsze, ale też do Francji zabierze niemal identyczny skład jak ten, który rok temu zapewnił zespołowi sukces.

Signell i Gullden (fot. Getty) Mistrzostwa Europy to wyjątkowo trudny turniej. Jeśli chcesz zagrać w półfinale, po drodze nie możesz zaliczyć zbyt wielu potknięć. W mojej ocenie każdy zespół z naszej grupy może zdobyć medal. Powołałem zawodniczki, które w ciągu ostatnich dwóch lat grały wspólnie w wielu meczach, rozwinęły się tak w klubach, jak i reprezentacji. Uważam, że ten skład może zaprowadzić nas najdalej podczas Euro – stwierdził Signell.

W porównaniu do zeszłorocznych mistrzostw, 42-latek dokonał dwóch zmian w składzie: do drużyny dołączyły obrotowa Linn Blohm (wraca po urlopie macierzyńskim) oraz prawoskrzydłowa Mathilda Lundstroem (debiutantka na dużej imprezie). Zastąpiły kolejno Ulrikę Toft Hansen i Emmę Ekerman-Fernis.

Ogółem aż 14 z powołanych przez Signella zawodniczek gra na co dzień poza Szwecją: siedem występuje w Danii, trzy we Francji, dwie w Rumunii, a po jednej w Niemczech i na Węgrzech.

Szwedki rozpoczną ostatni etap przygotowań do Euro 20 listopada. Zespół będzie trenował w Trollhaettan, gdzie 23 listopada zagra towarzysko z Czarnogórą. Dwa dni później oba zespoły zmierzą się ponownie w Goeteborgu.

Rywalizację na mistrzostwach Szwedki rozpoczną 30 listopada od meczu z Dunkami. Następnie zagrają z Serbkami i Polkami. Mecze mistrzostw Europy 2018 zobaczyć będzie można w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji.

Skład reprezentacji Szwecji kobiet na ME 2018:
Bramkarki: Johanna Bundsen (Kobenhavn Handball, Dania), Filippa Idehn (Brest Bretagne HB, Francja)
Lewoskrzydłowe: Olivia Mellegard (IK Saevehof), Louise Sand (Fleury Loiret, Francja)
Lewe rozrgywające: Jenny Alm (Kobenhavn Handball, Dania), Jamina Roberts (Erd VSE, Węgry), Johanna Westberg (Nykoebing Falster, Dania)
Środkowe rozgrywające: Isabella Gullden (Brest Bretagne HB, Francja), Carin Stroemberg (Viborg HK, Dania)
Prawe rozgrywające: Hanna Blomstrand (Kobenhavn Handball, Dania), Nathalie Hagman (CSM Bukareszt, Rumunia)
Prawoskrzydłowe: Daniela Gustin (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Mathilda Lundstroem (Skuru IK)
Kołowe: Linn Blohm (Kobenhavn Handball, Dania), Sabina Jacobsen (CSM Bukareszt, Rumunia), Anna Lagerquist (Nykoebing Falster, Dania)

Czytaj więcej:
ME 2018 kobiet: Dunki, grupowe rywalki Polek, bez czołowej zawodniczki
Uraz głowy Michała Daszka niegroźny. Zagra w weekend w Lidze Mistrzów
Przez sport do polityki. Bogdan Wenta został prezydentem Kielc

podobne informacje

Suchar, łzy i protest żółtych kamizelek. Podsumowujemy ME 2018 piłkarek ręcznych

ME 2018 piłkarek ręcznych. "Messi żeńskiej piłki ręcznej" z tytułem MVP mistrzostw we Francji

ME 2018 piłkarek ręcznych. Do trzech razy sztuka! Francuzki mistrzyniami Europy

ME 2018 piłkarek ręcznych. Cztery medale w trzy lata. Holenderki trzecią drużyną ME