tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wach przestrzega Szpilkę: w sobotę eksplozja

W sobotę na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach dojdzie do walki Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO). Byli pretendenci do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zakończyli już przygotowania i wkrótce rozpoczną medialne obowiązki przed starciem, które – zdaniem ekspertów – będzie najważniejszym bokserskim wydarzeniem roku na polskich ringach. Transmisja w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
Mariusz Wach w starciu z Jarrellem Millerem (fot. Getty)

SZPILKA: ZATRZĄSŁ SIĘ MÓZG

Jestem zdrowy i zmotywowany. Wiem na co mnie stać i niczego nie udaję. Zdaję sobie sprawę, że na wszystko będę musiał sobie w ringu zapracować i nie dostanę nic za darmo. Będę musiał być agresywny od samego początku i wyrwać do zwycięstwo Arturowi – przekonuje Wach.

Rywal "Wikinga" przed sobotnim pojedynkiem jest spokojny i do tej pory nie dał się wyprowadzić z równowagi na żadnej z konferencji prasowych. Szpilka zapowiada jednak, że już od środy jego nastawienie do rywala się zmieni.

Wiadomo, że te emocje w nas siedzą i to wszystko wybuchnie. Ja też wyglądam z pozoru na spokojnego, ale w środku bardzo to przeżywam. To są ogromne emocje dla nas obu. Szpilka twierdzi, że jest kotkiem i oszczędza energię na walkę. Wszystko w porządku, ale czemu on chce być kotkiem? Być może to oddaje jego charakter. Ja bym wybrał panterę, jakieś agresywne zwierzę, bo wiem, że tylko tak wygram ten pojedynek – mówi zawodnik z Krakowa.

"All Access". Przygotowania Mariusza Wacha przed KBN5

Szpilka może sobie wmawiać przed tą walką wszystko, ale w ringu wyjdzie prawda. Tam pokaże się stary Artur, który popełnia wiele błędów, a ja będę starał się je wykorzystać. Z rundy na rundę ring będzie dla niego coraz mniejszy, a zmęczenie sprawi, że Szpilka zapomni o tych wszystkich rzeczach, które trenował przed tą walką – podsumowuje Wach.

Podczas tej samej gali kibice zobaczą w akcji także m.in. mistrzynię świata WBC wagi super półśredniej Ewę Piątkowską, zaliczanego do światowej czołówki wagi średniej Macieja Sulęckiego czy świetnie zapowiadającego się pięściarza wagi półciężkiej Pawła Stępnia. Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

Czy walka Szpilka vs Wach zakończy się nokautem?
Czy walka Szpilka vs Wach zakończy się nokautem?
  • 77.0%Tak
  • 23.0%Nie
Wach czy Szpilka? Wojciech Bartnik: więcej atutów ma "Szpila"
Piotr Wilczewski: takiego Wacha jeszcze nie widzieliście
Artur Szpilka – Mariusz Wach. Pojedynek gigantów na rozdrożu
Artur Szpilka: jest jeszcze lepiej niż przed walką z Adamkiem

podobne informacje

Niespodziewany zwrot akcji. Nowy rywal dla Joshuy?

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Amerykańscy dziennikarze wskazali najlepszego pięściarza 2018 roku

Kulisy największej niespodzianki w dziejach sportu. Inspiracją śmierć matki