0
3
2

Liga Mistrzów: FC Porto – Lokomotiw Moskwa. Krychowiak współwinny przy golu

FC Porto w swoim 200. spotkaniu w rozgrywkach o Puchar Europy podejmowało Lokomotiw Moskwa w 4. kolejce grupy D Ligi Mistrzów. W zespole gości grał Grzegorz Krychowiak, ale nie potrafił ustrzec swojej drużyny przed porażką 0:1 (0:1).
Radość piłkarzy FC Porto (fot. Getty)

Bayern Monachium w kryzysie. Niko Kovac apeluje o jedność w klubie

WARTO WIEDZIEĆ:

Wtorkowy mecz na Estadio do Dragao był 200. spotkaniem FC Porto w Lidze Mistrzów. Portugalski klub po raz 23 rywalizuje w tych rozgrywkach. Takim rekordowym osiągnięciem mogą się pochwalić tylko FC Barcelona i Real Madryt. FC Porto wygrywało Puchar Europy w 1987 i 2004 roku.

JAK PADŁY GOLE?

2' (1:0) – W pole karne z prawego skrzydła wpadł malijski napastnik Moussa Marega i na pamięć zagrał przed bramkę Lokomotiwu. Tam był Grzegorz Krychowiak, ale Polak minął się z piłką i dał się wyprzedzić Hectorowi Herrerze, który nie zmarnował takiej okazji – spokojnie wbił piłkę do siatki.
42' (2:0) – Tym razem Herrera odwdzięczył się Maredze świetnym podaniem na prawe skrzydło i Malijczyk nie miał żadnych problemów z pokonaniem w sytuacji sam na sam bramkarza gości – Guilherme.
59' (2:1) – Rzut rożny wykonywał Aleksiej Miranczuk. Do piłki wyskoczył Jefferson Farfan i strzałem głową pokonał Ikera Casillasa.
67' (3:1) – Goście krótko cieszyli się z gola kontaktowego. Jesus Manuel Corona otrzymał doskonałe podanie w pole karne od Olivera Torresa i mocnym strzałem pokonał Guilherme.
90'+3 (4:1) – W doliczonym czasie gry po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka została wybita przed pole karne Lokomotiwu, gdzie dopadł do niej Otavio i pięknym uderzeniem nie dał szans na obronę bramkarzowi gości.

JAK MOGŁY PAŚĆ?

19' – Yacine Brahimi świetnie odnalazł w polu karnym Maregę, ale napastnik FC Porto minimalnie chybił.
22' – W odpowiedzi Aleksiej Miranczuk próbował szczęścia strzałem z pola karnego rywali, ale jego strzał przeszedł minimalnie obok bramki strzeżonej przez Casillasa.
54' – Jesus Manuel Corona świetnie strzelał głową po dośrodkowaniu w pole karne Lokomotiwu, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki gości.
64' – Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę obrońcy FC Porto Felipe, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę Lokomotiwu.

JAK ZAGRAŁ GRZEGORZ KRYCHOWIAK?

Polski pomocnik od pierwszych minut wystąpił w meczu z Porto. Niestety już w pierwszej akcji pokazał się ze złej strony. Po dośrodkowaniu w polu karnym Moussy Maregi zza pleców Krychowiaka wybiegł Hector Herrera i trafił do siatki Lokomotiwu. W tej sytuacji reprezentant Polski minął się z piłką i ponosi przynajmniej częściową winę za stratę bramki. Ponadto pomocnik próbował rozgrywać piłkę wraz z kolegami z drużyny, ale nie przynosiło to zbyt wielu efektów. Nie udawało mu się też rozbijać ataków gospodarzy w środku pola. OCENA SPORT.TVP.PL: 3 (w skali 1–10).

CO SIĘ DZIAŁO W DRUGIM MECZU GRUPY D?

W tej samej grupie Schalke Gelsenkirchen podejmowało Galatasaray Stambuł. Gospodarze już na początku zdobyli prowadzenie po golu Guido Burgstallera z 4. minuty. Austriacki napastnik wykorzystał fatalną interwencję Fernando Muslery, który zgubił piłkę i trafił do pustej bramki rywali.

W drugiej połowie znów z bardzo dobrej strony pokazał się Burgstaller, który asystował przy golu na 2:0 Marko Utha po świetnym wyłożeniu piłki z prawego skrzydła w 57. minucie spotkania. Takim wynikiem zakończył się mecz na Veltins Arena.

W tabeli grupy D prowadzi FC Porto z 10 punktami. Na drugim miejscu jest Schalke, które ma na koncie 8 "oczek". Trzecią pozycję zajmuje Galatasaray z 4 punktami, a na ostatniej z zerowym dorobkiem jest Lokomotiw. Drużyna Grzegorza Krychowiaka nie ma już szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

W najbliższą środę Juventus zmierzy się z Manchesterem United w Lidze Mistrzów (godz. 21:00). Zapraszamy na transmisję w TVP1, TVP Sport, aplikacji mobilnej oraz SPORT.TVP.PL.