tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Anwil Włocławek
CB Murcia
68
:
87
14:19 23:20 12:20 19:28
Składy
Szczegóły
Data
6.11.2018, 18:00
Rozgrywki
Champions League Grp. A, 2018/2019, 5. kolejka
Zwiń
Skład podstawowy
Mateusz Kostrzewski
Kamil Laczynski
Valeriy Likhodey
Chase Simon
Josip Sobin
Marcos Delia
Milton Doyle
Charlon Kloof
Sadiel Rojas
Ovie Soko
Rezerwowi
Rafal Komenda
Nikola Markovic
Michal Michalak
Jakub Parzenski
Szymon Szewczyk
Igor Wadowski
Jaroslaw Zyskowski
Emanuel Cate
Edu Duran
Alberto Martin
Lazar Mutic
Brad Oleson
Damjan Rudez
Alejandro Urtasun
Zwiń

Liga Mistrzów: trzecia porażka mistrzów Polski

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali u siebie z hiszpańskim zespołem UCAM Murcia 68:87 (14:19, 23:20, 12:20, 19:28) w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. Była to trzecia porażka polskiego zespołu w tych rozgrywkach.
Josip Sobin (tył) i Milton Doyle (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Włocławianie we wtorek zbliżali się do poziomu zespołu z Hiszpanii, niepokonanego w tej edycji Ligi Mistrzów, tylko fragmentami. Starali się, walczyli, ale w kluczowych momentach trafiali rywale. W całym meczu rzucili celnie za trzy punkty 11 razy, a skuteczność z gry mieli na poziomie niemal 50 procent.

Najskuteczniejszy w zespole Anwilu Michalak (19 punktów) podkreślił, że spotkanie z zespołem z Hiszpanii było bardzo trudne. – Zawodnicy z Murcii zagrali lepiej od nas. Bardzo dobrze rzucali z dystansu. To ostatecznie spowodowało różnicę prawie 20 punktów. Nie załamujemy się. Wiele spotkań przed nami. Będziemy pracować mocno, żeby pokazać się w tym sezonie Europie – zapewnił.

Szymon Szewczyk (L) i Brad Oleson (fot. PAP/Tytus Żmijewski) Tyle samo punktów rzucił także Amerykanin Chase Simon. Dwucyfrową zdobycz – 11 "oczek" – miał w drużynie Anwilu jeszcze tylko Rosjanin Walerij Lichodiej. Szkoleniowiec włocławian Igor Milicic ocenił, że jednym z najważniejszych momentów była strata pod koniec czwartej kwarty Jarosława Zyskowskiego, a także trafiony po niej szczęśliwie rzut z połowy boiska w ostatniej sekundzie.

Gratuluję trenerowi i zawodnikom zespołu gości. To nie jest tak, że nie mogliśmy walczyć z zespołem Murcii. Jednym z ważniejszych momentów był ten pod koniec trzeciej kwarty, który spowodował, że na ostatnie 10 minut wychodziliśmy ze stratą 10 punktów, a nie czterech – zauważył.

Dodał, że przed jego zespołem wiele pracy – szczególnie w defensywie. W zespole Anwilu wystąpił rozgrywający Kamil Łaczyński, który gra na silnych środkach przeciwbólowych walcząc z kontuzją. Reprezentant Polski, lider klasyfikacji podających w całych rozgrywkach, zanotował 10 asyst, ale tylko dwa punkty, trafiając jeden na sześć rzutów z gry.

Anwil Włocławek – UCAM Murcia 68:87 (14:19, 23:20, 12:20, 19:28)

Anwil: Michał Michalak 19, Chase Simon 19, Walerij Lichodiej 11, Nikola Markovic 5, Josip Sobin 5, Mateusz Kostrzewski 4, Szymon Szewczyk 3, Kamil Łączyński 2, Jarosław Zyskowski 0, Igor Wadowski 0, Jakub Parzeński 0

Murcia: Sadiel Rojas 15, Charlon Kloof 15, Milton Doyle 14, Damjan Rudez 10, Marcos Delia 8, Emanuel Cate 8, Ovie Soko 5, Alex Urtasun 5, Edu Duran 3, Brad Oleson 2, Lazar Mutic 2, Alberto Martin 0

podobne informacje

Liga Mistrzów FIBA: Anwil Włocławek – MHP Riesen 74:87. Trzecia z rzędu porażka mistrzów Polski

Liga Mistrzów FIBA: Anwil Włocławek przedłużył szansę na awans

Liga Mistrzów FIBA: Anwil – Le Mans 76:64. Trzecia wygrana włocławian

Liga Mistrzów FIBA: Anwil Włocławek wygrał drugi mecz