tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Andrzej Strejlau w roli... nawigacji samochodowej. Podróż z legendarnym trenerem [WIDEO]

"Świetnie", "fenomenalnie", "brawo", "nie, nie", "źle" – to tylko niektóre ze słynnych komend legendarnego trenera Andrzeja Strejlaua, które wydaje podczas każdego komentowanego meczu. Charakterystyczny głos i znane na całą Polskę powiedzenia znalazły w końcu swoje zastosowanie w… nawigacji samochodowej. To wszystko z okazji zbliżającej się premiery książki "On, Strejlau", którą Wydawnictwo SQN zapowiada jako "fascynującą podróż przez życie trenerskiej legendy".
Andrzej Strejlau w nietypowej roli. Udzielił głosu w... nawigacji samochodowej
Trener Andrzej Strejlau w nowej, nietypowej roli (fot. materiały prasowe)

BESTSELLER CZY KLAPA? ODWIEDŹ NASZĄ SPORTOWĄ BIBLIOTEKĘ!

14 listopada ukaże się książka 78-letniego trenera zatytułowana "On, Strejlau". To wywiad-rzeka przeprowadzony przez dziennikarza TVP Sport Jerzego Chromika. Strejlau opowiada we wspomnieniach o dzieciństwie spędzonym w czasach wojennej zawieruchy, kulisach sukcesów Orłów Górskiego czy genezie konfliktu z Jackiem Gmochem.

Właśnie z okazji zbliżającej się premiery autobiografii szkoleniowiec postanowił wcielić się w rolę nawigacji samochodowej podczas przejażdżki po Warszawie. Spot relacjonujący to wydarzenia ma zachęcić do wyruszenia w książkową podróż z trenerem Strejlauem.

To niejedyna podróż, którą w najbliższym czasie odbędzie piłkarski ekspert. Wkrótce Strejlau wraz z Chromikiem ruszają w trasę promocyjną książki "On, Strejlau" po Polsce. Na liście miast, które odwiedzą, są m.in. Warszawa, Szczecin, Poznań, Katowice, Wrocław, Łódź i Gdańsk. Pierwsza okazja do spotkania z autorami 14 listopada o godz. 18.00 w Sklepie Piłkarskim R-GOL w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

***

Andrzej Strejlau to były piłkarz kilku stołecznych klubów: Gwardii, Hutnika i Legii. Wielką sławę przyniosła mu jednak dopiero praca w roli asystenta Kazimierza Górskiego podczas mundialu w Niemczech w 1974 roku, gdzie reprezentacja Polski w wielkim stylu zdobyła trzecie miejsce.

Później szkoleniowiec prowadził kilka klubów z Polski, Grecji, Islandii, a nawet Chin, w latach 1989-1993 był selekcjonerem biało-czerwonych. Obecnie pełni rolę piłkarskiego eksperta, komentując mecze i występując w telewizyjnych studiach, w tym regularnie w TVP Sport.

podobne informacje

"On, Strejlau". Fragmenty autobiografii

Brutalny faul Ruedigera. "Pocałunek śmierci"

(Nie)bezpieczne przewagi. "Nie możemy tak grać"

Dariusz Adamczuk: przed meczem z Anglią strajkowaliśmy