tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szokujące żądania Kyliana Mbappe wobec PSG: prywatny odrzutowiec, kierowca, ochrona…

Chociaż nie skończył jeszcze 20 lat, Kylian Mbappe jest już jedną z największych gwiazd futbolu, dorównującą umiejętnościami i popularnością Lionelowi Messiemu, Cristiano Ronaldo i Neymarowi. Mimo to, francuski napastnik uważany był za osobę skromną, twardo stąpającą po ziemi. Najnowsze rewelacje "Football Leaks" zdają się jednak temu przeczyć…
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

W ostatnich dniach szokują kolejne wiadomości dotyczące najważniejszych postaci i największych klubów światowej piłki. Doniesienia "Football Leaks" są starannie weryfikowane przez specjalny zespół dziennikarski niemieckiego "Der Spiegel", który poinformował m.in. o nieprzestrzeganiu przez Paris St-Germain i Manchester City zasad finansowego fair play czy planach stworzenia wykluczającej Superligi przez najbogatsze kluby w Europie.

Mbappe na prezentacji w Paryżu (fot. Getty Images) W środę ujawniono szczegóły transferu Mbappe z AS Monaco do PSG, który miał miejsce latem 2017 roku. Okazuje się, że Francuz bardzo chciał grać w… Realu Madryt i dołączyć do swojego idola Ronaldo.

Królewscy byli poważnie zainteresowani takim zakupem i zaoferowali 180 milionów euro. Wtedy do akcji wkroczył ojciec Kyliana – Wilfrid. Obawiając się wyników rywalizacji o miejsce w składzie z CR7, a także Garethem Bale’em i Karimem Benzemą, oświadczył Monaco, że syn zdecydował się na przejście do rywali z Paryża.

Mbappe i Neymar – dwaj najlepiej opłacani piłkarze PSG (fot. Getty Images) PSG zgodziło się zapłacić bajońską sumę za nastolatka, po czym nastąpiły twarde negocjacje. Ojciec i syn Mbappe w rozmowach z dyrektorem sportowym Antero Henrique ugrali m.in. ogromną sumę kontraktową – 55 milionów euro (pięć milionów prowizji i 50 milionów rozłożone na pięć lat trwania umowy). Status jednego z najlepiej opłacanych francuskich piłkarzy nie zadowolił jednak Mbappe seniora.

Klubowi postawiono szereg żądań, z których wiele wydaje się niedorzeczne, a może nawet szokujące. I chociaż większość nie została spełniona, to warto przytoczyć te najważniejsze:

– podwyżka do poziomu najwyższej płacy w drużynie (zarezerwowanej dla Neymara) w przypadku zdobycia przez Kyliana Złotej Piłki (odrzucone)

– dostępność prywatnego odrzutowca PSG na wyłączność przez 50 godzin w roku (odrzucone)

- 30 tysięcy euro miesięcznie na utrzymanie osobistego trenera, kierowcy i ochrony (spełnione)

– obecność ojca Mbappe we wszystkich treningach drużyny i możliwość przeprowadzania przez niego dodatkowych treningów na klubowych obiektach (odrzucone)

– wysokie odszkodowanie na wypadek, gdyby PSG, w wyniku złamania zasad finansowego fair play, miało być wykluczone z Ligi Mistrzów (odrzucone)

Ostatecznie Mbappe stał się bohaterem jednego z największych transferów w historii futbolu. Największym beneficjentem – obok samego piłkarza – okazał się Dmitrij Rybołowlew. Rosyjski oligarcha, który zainwestował w klub z Księstwa około 300 milionów euro, jednorazowo odzyskał połowę tej kwoty. Na ironię losu zakrawa fakt, że we wtorek został zatrzymany przez policję w Monako i zarzuca mu się między innymi korupcję…

"Okiem redakcji". Spore zamieszanie wokół Infantino

podobne informacje

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Kolejny hit w Juventusie Turyn? "Chcemy nowego Cristiano Ronaldo"

Koniec ery Ronaldo i Messiego. Modrić najlepszy na świecie

Prestiżowa nagroda dla Kyliana Mbappe. Najlepszy wśród młodych