tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Amerykański dom Hurkacza. Ma być jak Marin Cilić

Hubert Hurkacz, który w środę wygrał pierwszy mecz w Next Gen ATP Finals, od nowego sezonu będzie trenował w Stanach Zjednoczonych. Jego szkoleniowcem zostanie Nowozelandczyk Rene Moller, a tenisowym domem akademia w Tampie na Florydzie. Udało nam się poznać szczegóły warunków, w jakich pracować będzie najlepszy polski tenisista.
Hubert Hurkacz (Fot. Getty)

Negocjacje między obozem Hurkacza a Mollerem i akademią Saddlebrook trwały od kilkunastu tygodni. Nowozelandczyk wraz z Polakiem przyjechał do Mediolanu, gdzie rozgrywany jest turniej dla najbardziej obiecujących tenisistów poniżej 21. roku życia.

Nie trzeba być "bad boyem", aby osiągać sukces Moller to były szkoleniowiec Samanthy Stosur, która podczas współpracy z 42-latkiem dotarła m.in. do półfinału French Open. W ostatnich latach trenował z Johnem Isnerem. Najpierw był pierwszym szkoleniowcem, a w kolejnym sezonach członkiem sztabu.

Na co dzień Moller ma podpisany kontrakt z akademią Saddlebrook na Florydzie i tam też będzie pracował z Polakiem. Nie jest to tak imponujący obiekt jak np. akademia Nicka Bollittieriego, ale często odwiedzają ją m.in. Alexander Zverev, jego brat Mischa oraz Isner. W przeszłości formę szlifowali tam czternastokrotny zwycięzca turniejów Wielkiego Szlema Pete Sampras i Jim Courier.

Jak opowiada nam osoba, która miała okazję przyglądać się akademii Saddlebrook z bliska, dużą zaletą jest też obecność wielu niżej klasyfikowanych tenisistów, którzy występują głownie w zawodach rangi challenger. To ma rozwiązać jeden z największych problemów, z jakim borykał się w Polsce Hurkacz – brak sparingpartnerów.

Puchar Davisa: wspaniałe zagranie Hurkacza! Rywal zlekceważył Polaka Jak udało nam się dowiedzieć, Moller chce, aby tenis Hurkacza ewoluował w kierunku stylu gry Marina Cilicia. Najwyżej sklasyfikowany Polak ma szybciej rozgrywać akcje, uderzać piłki stojąc bliżej końcowej linii i jak najczęściej kończyć punkty przy siatce.

Sztab Hurkacza liczy również, że w osobie Nowozelandczyka udało się znaleźć autorytet nie tylko tenisowy, ale ludzki. Właśnie to było jednym z najważniejszych argumentów, którym kierowano się w wyborze nowego szkoleniowca. Najprawdopodobniej Moller będzie spędzał z Hurkaczem na turniejach około 20 tygodni w roku. Kolejne dziesięć wypełni trener współpracujący.

Magda Linette: jest niedosyt, nałożyłam na siebie za dużą presję
Magda Linette o studiach: gram z Sereną Williams, a później walczę z księgowością
Magda Linette: mecz z Sereną Williams? Moja reakcja nie była dobra

podobne informacje

Podcast tenisowy "As": Iga Świątek za szybko chciała skończyć mecz

Australian Open: rywal Huberta Hurkacza wśród rekordzistów. Ivo Karlović najstarszym zwycięzcą meczu

Australian Open. Hubert Hurkacz – Ivo Karlović. Przeklęte tie-breaki

Ranking ATP: Hubert Hurkacz na najwyższym miejscu w karierze