tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chciwość bez granic. Dlaczego Chelsea nie chce płacić byłemu trenerowi?

W londyńskiej Chelsea od obecnego sezonu pracuje Maurizio Sarri. Mimo to działacze wciąż nie zapominają o byłym trenerze klubu Antonio Conte. Włoch dba o to, prosząc, aby wypłacono mu zaległe pieniądze. Na Stamford Bridge nie chcą jednak tego robić, a tłumaczą to w dość kuriozalny sposób...
Eden Hazard i Antonio Conte (fot. Getty Images)

Pierwszy mecz po tragedii. Przejmująca wygrana Leicester

Spór między Włochem a klubem toczy się o 20 milionów funtów. Na tę sumę składa się 11,3 miliona zaległej wypłaty za ostatni rok kontraktu, który został zerwany, oraz kolejne 8,7 miliona za szkody wizerunkowe, jakie poniósł Conte. Chelsea stara się robić wszystko, aby nie wypłacić trenerowi tej kwoty.

Jednym z powodów, dla których działacze odmawiają zapłaty, jest to, że Conte parkował swój samochód przy obiektach klubowych w nieodpowiednim miejscu. Inną przyczyną ma być złe zarządzanie osobą Diego Costy, który w styczniu 2018 roku został sprzedany do Atletico.

Conte nie zamierza odpuszczać i według "La Gazzetta dello Sport" ma dochodzić praw przed sądem. Na jego korzyść działa, że w przeszłości Chelsea nie miała żadnych kłopotów z wypłacaniem wynagrodzeń dla trenerów, z którymi zerwano umowę. Dobrym przykładem jest Jose Mourinho, który z klubu został wyrzucony dwukrotnie, a zainkasował 30 milionów funtów.

Andrzej Strejlau w nietypowej roli. Udzielił głosu w... nawigacji samochodowej

podobne informacje

Antonio Conte wróci do Serie A? Media: chce go kolejny klub

Conte nie poprowadzi Realu. Były prezes Królewskich zdradził przyczyny

Real Madryt ma problem. Antonio Conte podjął decyzję

Media: nowy trener Realu już w poniedziałek. Pozostał jeden kandydat