tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mariusz Wach: mogłem kupić Szpilce bilet na Pendolino

Mariusz Wach zmierzy się z Arturem Szpilką 10 listopada na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach. – Przykładałem się do każdych zajęć, miałem trzy treningi dziennie. Budziłem się o 3:30 i biegaliśmy po górach – stwierdził 38-letni pięściarz. Transmisja od 20:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 22:20 w TVP1.
Mariusz Wach (fot. PAP)

Wach czy Szpilka? Głos oddaliśmy ekspertom!

Dziennikarze TVP Sport odwiedzili Wacha przed miesiącem. W trakcie przygotowań wykonał ogromny skok jakościowy.

– Cztery tygodnie temu dopiero zaczynałem sparingi. Jeszcze wtedy nie powinno się mieć formy, która ma być w sobotę. W środę odbyłem ostatni cięższy trening. Teraz przez dwa, trzy dni będę łapał świeżość, luz i głód walki. Czuję się dobrze, a to jest najważniejsze – przyznał Wach po treningu medialnym.

"All Access". Przygotowania Mariusza Wacha przed KBN5 "Wiking" bardzo poważnie potraktował środowy trening medialny. Zaprezentował się bardzo korzystnie w trakcie kilku rund między linami.

– Podczas treningu medialnego nie było warunków, żeby się rozkręcić. Dopiero po trzeciej, czwartej rundzie zacząłem się pocić. Na te gabaryty, co mam – ponad dwa metry wzrostu i 120 kilogramów – jest optymalnie. Okres przygotowawczy nie poszedł w las – powiedział.

– Przykładałem się do każdych zajęć, miałem trzy treningi dziennie. Budziłem się o 3:30 i biegaliśmy po górach. Jeszcze nikogo nie było na szlakach. To mnie mobilizowało. Kiedy wychodziliśmy tutaj na trening, to trener mi, o tym przypomniał. Wiem, że nie mogę tego spieprzyć i muszę napsuć Arturowi jak najwięcej krwi. Muszę być zwierzęciem w ringu – dodał po chwili.

Na środowym treningu medialnym zabrakło Szpilki. Pięściarz przygotowujący się pod okiem Andrzeja Gmitruka miał problemy z samochodem.

– Mógł podać mi maila, wysłałbym mu bilet na Pendolino w pierwszej klasie – zakończył "Wiking".

Artur Szpilka: jest jeszcze lepiej niż przed walką z Adamkiem
Wach czy Szpilka? Wojciech Bartnik: więcej atutów ma "Szpila"
Piotr Wilczewski: takiego Wacha jeszcze nie widzieliście

podobne informacje

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi

Mariusz Wach: trudno pogodzić się z tym, co się stało

Ring TVP Sport: dogrywka Szpilki z Wachem i feta Głowackiego

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż