tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Leicester złoży hołd prezesowi. Specjalna otoczka najbliższego meczu

W ostatnim czasie sport w Leicester City zszedł na dalszy plan. Powodem katastrofa, w której zginął były właściciel klubu Vichai Srivaddhanaprabha. Z tego powodu najbliższy mecz domowy będzie dla zespołu wyjątkowy także z powodów organizacyjnych, pamięć działacza zostanie bowiem uczczona w szczególny sposób...
Zespól Leicester City (fot.Getty Images)

Pierwszy mecz po tragedii. Przejmująca wygrana Leicester

Klub ogłosił, że w najbliższym meczu z Burnley, który zostanie rozegrany w sobotę, ewentualne strzelone gole nie będą celebrowane w tradycyjny sposób. Kiedy któryś z piłkarzy zdobędzie bramkę, nie będzie towarzyszyć mu muzyka, jaka wydobywa się z głośników na stadionie w takich sytuacjach.

To drugi mecz, który Leicester rozegra po tragedii. Wcześniej Lisy zremisowały na wyjeździe z West Hamem 1:1. Teraz będą mieć okazje, aby oddać hołd prezesowi na własnym stadionie, ale bez charakterystycznego utworu "Fire" grupy Kasabian. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu tekstu piosenki.

Z okazji meczu zamierza skorzystać Jamie Vardy. Napastnik Leicester będzie zbierać pieniądze na fundację, która prowadził zmarły prezes klubu.

"Okiem redakcji". Spore zamieszanie wokół Infantino