tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy pary 1/8 finału Pucharu Polski. Bałagan w losowaniu

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski miało nietypowy przebieg. Kulka z nazwą Miedzi Legnica niechcący sama otworzyła się w pojemniku. Prowadzący Maciej Sawicki uznał, że tę drużynę już wcześniej przydzielono i odłożył ją na bok, a na koniec losowania... zabrakło mu tej właśnie, jednej kulki. W wyniku zamieszania losowanie przeprowadzono jeszcze raz.
Legia Warszawa broni trofeum (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Hitowy mecz o wszystko 5. kolejki Ligi Mistrzów w TVP!

Po tym jak Maciej Sawicki wyjął z pojemnika piętnastą kulkę z nazwą Śląska Wrocław, okazało się, że brakuje ostatniej kulki do pary. – Widocznie coś nam tutaj wypadło. Proponuję więc przerwać losowanie i zaczniemy jeszcze raz – powiedział sekretarz generalny PZPN ze zmieszaną miną. Po chwili jednak zmienił zdanie. – Mam informację, że brakująca kulka to Miedź Legnica. Dlatego przydzielimy ją do Śląska Wrocław – powiedział i zakończył losowanie.

Wyniki losowania w takiej formule nie mogły być jednak sprawiedliwie, bo skoro brakowało Miedzi, to nie mogła ona trafić na żadnego rywala wcześniej. Dlatego po kilku minutach w PZPN zreflektowano się i pojawiła się informacja, że dojdzie do powtórki losowania.

Po ok. 30 minutach losowanie przeprowadzono raz jeszcze, tym razem bez błędów organizacyjnych. Z powtórki zadowolone mogą być chyba Raków Częstochowa i broniąca tytułu Legia Warszawa. W pierwotnej wersji drużyny te wpadły na siebie. Raków uniknie jednak starcia z mistrzem kraju i pojedzie do Suwałk, a Legia uniknie wyjazdu do świetnie dysponowanego lidera I Ligi, a zamiast tego zagra z Chrobrym Głogów.

Co ciekawe, w powtórzonym losowaniu Śląsk Wrocław również trafił na Miedź Legnica. Ewidentnie los chciał, żeby w 1/8 finału doszło do małych derbów Dolnego Śląska. Mecze zostaną rozegrane w dniach 4-6 grudnia.

Ostateczne wyniki losowania 1/8 finału Pucharu Polski:
Wigry Suwałki – Raków Częstochowa
Puszcza Niepołomice – Wisła Płock
Chrobry Głogów – Legia Warszawa
Wisła Sandomierz – Odra Opole
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Rozwój Katowice – Górnik Zabrze
Bruk-Bet Termalica – Lechia Gdańsk

podobne informacje

Puchar Polski w siatkówce: rozlosowano pary ćwierćfinałowe

Puchar Polski: Legia Warszawa zmierzy się z liderem I ligi

Puchar Polski: Wigry Suwałki – Raków Częstochowa. Przekonujące zwycięstwo gości

Puchar Polski: dwie "bomby" Cafu. Pewna wygrana Legii