tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ 2018/19: Martin Schmitt wskazał, który z Niemców jest najmocniejszy

Trwa odliczanie do startu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze zawody zwykle niosą ze sobą wiele niewiadomych. W jakiej dyspozycji będą poszczególni zawodnicy? Przewidywaniami dotyczącymi formy rodaków podzielił się Martin Schmitt. Transmisje zawodów w Wiśle od 16 listopada w Telewizji Polskiej.
Martin Schmitt oddał w karierze wiele świetnych skoków. Tu jedna z nielicznych nieudanych - w trakcie MŚ 2011 w Oslo (fot. Getty)

Kontuzje i ojcostwo. Co nowego u rywali Polaków przed sezonem 2018/19?

Niemcy przystąpią do cyklu ze sporymi nadziejami, mając w pamięci złoto Andreasa Wellingera na igrzyskach w Pjongczangu oraz wywalczone tam srebro w zmaganiach drużynowych. – Oczywiście chcecie wielkich tytułów. Myślę, ze to motywacja dla chłopców – ocenił w rozmowie z "T-Online" Schmitt, który w dorobku ma dwie Kryształowe Kule i tyle samo złotych medali na czempionacie globu, jeśli chodzi o starty indywidualne.

Richard Freitag: to co zrobił Kamil rok temu było cudowne 40-latek odwiedził niedawno swoich młodszych kolegów na zgrupowaniu. – Zostały im zapewnione bardzo dobre warunki. Zespół włożył wiele pracy w przygotowania – zauważył Schmitt, który wśród głównych rywali rodaków upatruje Norwegów i Polaków.

Jeden z największych oponentów Adama Małysza wskazał też najlepiej dysponowanych zawodników w kadrze Wernera Schustera. – W wysokiej formie powinien być przede wszystkim Freitag. Andi Wellinger będzie na pewno zmotywowany dobrymi wynikami z tamtego sezonu. W kontekście nadchodzącego Pucharu Świata to o Richardzie myślę jednak najwięcej – zaznaczył.

W zeszłym sezonie Freitag zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wywalczył brąz mistrzostw świata w lotach. Większy sukces osiągnął Wellinger, zdobywając tytuł mistrza olimpijskiego na normalnej skoczni w Pjongczangu. Wspomniana dwójka wraz z Karlem Geigerem i Stephanem Leyhe wywalczyła srebro w zmaganiach zespołów w Korei.

Nadchodzi zima, czas na skoki. Konkursy PŚ na antenach TVP!
Dawida Kubackiego... bujanie w obłokach. Skoczek i jego pasja – szybowce
"Tajemnice sportu". Producja śniegu na skoczni w Wiśle-Malince

podobne informacje

Hannawald: chciałbym, aby Schmitt objął niemiecką kadrę

Złość legend. "W TCS zarabia się za mało"

Oberstdorf: 17 lat od eksplozji formy Adama Małysza

Schmitt przed TCS: Stoch ma łatwiej niż Freitag...