tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szpilka: Mariusz pamiętaj, sobota to dzień kota!

Emocje rosną przed sobotnią walką Artura Szpilki z Mariuszem Wachem na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach. Transmisja już w sobotę od 20:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 22:20 w TVP1.
Artur Szpilka i Mariusz Wach (fot. PAP/Piotr Nowak)

TAJNA BROŃ MARIUSZA WACHA NA ARTURA SZPILKĘ. "JA GO TYLKO TUNINGUJĘ"

Wach nigdy nie brylował przed kamerami, Szpilka wręcz przeciwnie. Przed sobotnim pojedynkiem to się zmieniło – "Szpila" zachowuje zimną głowę, za to "Wiking" chętnie dąży do starcia i szuka emocji. Nie ukrywa tego, chętnie opowiada o tym w rozmowach z dziennikarzami.

Myślałem, że coś zaiskrzy, ale nie. Myślę, że coś może się wydarzyć w piątek, podczas ważenia. Jakby co głowy nie odstawię – przyznał Wach. – Nie szukam show, niepotrzebne mi to do niczego. Liczy się tylko 10 listopada – odpowiedział Szpilka.

"Szpila" jest tak skoncentrowany i skupiony na sobocie, że dba o każdy detal. Dosłownie. – Nigdy tak dobrze nie byłem przygotowany. Nic mi nie dolega, ale mam ze sobą chociażby leki na gardło i nawet jeden wziąłem, bo myślałem, że coś mnie dopada – zaznaczył ze śmiechem.

Panowie zgodnie zapewniają, że w Gliwicach ring zapłonie. Dosłownie. – Nie jesteśmy przyjaciółmi, ale zawsze szanowałem Mariusza. To wielki wojownik, jednak w ringu będzie wojna – powiedział Szpilka. – Już w szatni będzie nas nosiło. Będziemy chcieli urwać sobie głowy, nie będzie kalkulacji. Sieczka od pierwszej sekundy – dodał Wach.

Na koniec konferencji "Wiking" raz jeszcze zaznaczył, że pewnych nawyków wyeliminować się nie da i Szpilka będzie popełniał w sobotę te same błędy, co w przeszłości. Na odpowiedź rywala nie musiał długo czekać...

Jak jest się zdeterminowanym, jak ma się cel, to wszystko można wyeliminować, wszystkiego można się nauczyć. Pamiętaj Mariusz, sobota to będzie dzień kota!

Dziś naszymi gośćmi są Artur Szpilka�� oraz Maciej "Striczu" Sulęcki ��. Czekamy na Wasze pytania�� Gala KBN#5 już 10 listopada!

Opublikowany przez TVP Sport Czwartek, 8 listopada 2018

"Śpiący pies i walka na spojrzenia". Face to face Artura Szpilki i Mariusza Wacha
Artur Szpilka – Mariusz Wach. Andrzej Gmitruk: stawiam na 10-rundową walkę

podobne informacje

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi

Mariusz Wach: trudno pogodzić się z tym, co się stało

Ring TVP Sport: dogrywka Szpilki z Wachem i feta Głowackiego

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż