:
1
1:0
13'Benjamin Verbic
68'Vitalii Mykolenko
72'Mykola Shaparenko
3

Liga Europejska: Dynamo Kijów – Rennes. Kędziora nie zawiódł. Dynamo blisko awansu

Tomasz Kędziora z dobrej strony pokazał się w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Jego drużyna – Dynamo Kijów pokonała na własnym boisku Stade Rennais 3:1 (1:0).
Tomasz Kędziora (fot. Getty)

Gattuso zrugał dziennikarza. "Nie martwię się o uratowanie mojego tyłka!"

Tomasz Kędziora wyszedł w pierwszym składzie na mecz grupy K przeciwko francuskiemu klubowi. Polak od początku świetnie radził sobie w defensywie, co przyczyniło się do zwycięstwa gospodarzy w tym spotkaniu.

Pierwszy gol dla Dynama Kijów padł w 13. minucie gry. Wiktor Cyhankow dośrodkował z rzutu rożnego, a kapitalnie naskoczył na piłkę Słoweniec Benjamin Verbić i strzałem głową pokonał bramkarza gości z bliskiej odległości.

W drugiej połowie Ukraińcy nie zwalniali tempa. Najpierw w 68. minucie kolejne świetne dośrodkowanie Cyhankowa wykorzystał Witalij Mykołenko, a w 72. minucie pięknym strzałem bramkarza gości pokonał Mykoła Szaparenko. Gości stać było jedynie na honorowego gola Theoson Siebatcheu w końcówce spotkania.

Dynamo Kijów po zwycięstwie zajmuje drugie miejsce w grupie K z ośmioma punktami. Liderem po zwycięstwie z Jabloncem pozostaje kazachska FC Astana, która również ma osiem oczek na koncie, ale lepszy bilans bramek. Na trzecim miejscu jest Rennes z dorobkiem trzech punktów a na ostatnim wspomniany Jablonec z jednym "oczkiem".

Z kolei w hicie Ligi Europejskiej Lazio Rzym podejmowało Olympique Marsylia w grupie H. Od początku znaczącą przewagę mieli goście, ale ku ich rozpaczy to Włosi objęli prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Marco Parolo pięknym strzałem głową pokonał Yohanna Pele.

Na początku drugiej połowy gospodarze poszli za ciosem. W 55. minucie Ciro Immobile świetnie odegrał w pole karne do wbiegającego Joaquina Correi i Argentyńczyk nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Pięć minut później odpowiedzieli goście. Kontaktowego gola w 60. minucie strzelił Florian Thauvin. To było jednak wszystko na co było stać francuski zespół tego wieczoru.

Dzięki temu zwycięstwu Lazio Rzym ma już zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek. Awans ma też Eintracht Frankfurt, który pokonał na wyjeździe cypryjski Apollon 3:2 (1:0) i ma komplet 12 punktów po czterech kolejkach. Drugie Lazio ma 9 "oczek", a trzecia Marsylia – tylko 1 punkt. Na ostatniej pozycji jest Apollon z zerowym dorobkiem.

Awans zapewniła też sobie londyńska Chelsea, która w grupie L pokonała na wyjeździe BATE 1:0 (0:0). W drugim meczu MOL Vidi pokonało 1:0 (0:0) PAOK Saloniki.

Chelsea ma komplet punktów i jest liderem. Na drugim miejscu jest MOL Vidi – 6 punktów, na trzecim PAOK – 3 punkty, a na czwartym – BATE również z trzema "oczkami."

W grupie G mieliśmy niebywały festiwal strzelecki w Moskwie. Spartak wygrał u siebie z Glasgow Rangers 4:3 (2:3) i awansował na trzecie miejsce w tabeli niezwykle wyrównanej grupy G.

Liderem z sześcioma punktami jest Villarreal, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Rapidem Wiedeń. Na drugim miejscu są Rangersi – 5 punktów, na trzecim Spartak – 5 punktów a na ostatnim Rapid Wiedeń – cztery "oczka".

W grupie I Genk Jakuba Piotrowskiego (Polak nie znalazł się w kadrze meczowej) zremisował u siebie z Besiktasem 1:1 (0:1) i zachował pozycję lidera z siedmioma punktami. Na drugim miejscu z dorobkiem pięciu punktów jest Sarpsborg 08, który zremisował na wyjeździe z Malmoe FF 1:1 (0:0). Szwedzi także mają pięć "oczek" na koncie. Na ostatnim z czterema jest Besiktas.

Z kolei w grupie J Akhisar Belediye przegrał u siebie z Sevillą 2:3 (0:2), a Krasnodar wygrał u siebie ze Standardem Liege 2:1 (0:1). W tabeli prowadzi Sevilla – 9 punktów. Taki sam dorobek ma drugi Krasnodar a trzeci w tabeli – Standard ma 6 "oczek". Na ostatnim miejscu zerowym dorobkiem znajduje się Akhisar Belediye.

JAK ZAGRAŁ TOMASZ KĘDZIORA?

Polski obrońca był jednym z bohaterów wcześniejszego spotkania Dynama Kijów w LE, gdy strzelił przepięknego gola z dystansu w wyjazdowym meczu z Rennes. Tym razem też nie zawiódł. Świetnie spisywał się na prawej stronie obrony, choć rzadko podłączał się pod akcje ofensywne swojej drużyny. Nie zawinił przy golu honorowym Rennes, a więc jego występ można ocenić pozytywnie. Szczególnie przy pewnym zwycięstwie Dynama Kijów. OCENA SPORT.TVP.PL: 7 (w skali 1–10).