tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Najpierw zginęła, teraz pójdzie pod młotek. Drugie życie kulki

Kulka, która zaginęła podczas losowania par 1/8 finału Pucharu Polski, będzie miała kolejne "pięć minut sławy". Jak poinformował prezes zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Padewski, trafi ona na aukcję charytatywną.
(fot. PAP/Twitter)

Znamy pary 1/8 finału Pucharu Polski. Bałagan w losowaniu

Do zabawnej sytuacji doszło w trakcie czwartkowej ceremonii. Po tym jak prowadzący losowanie Maciej Sawicki wyjął z pojemnika piętnastą kulkę z nazwą Śląska Wrocław, okazało się, że brakuje ostatniej kulki do pary. W związku z tym po około trzydziestu minutach cała procedura została przeprowadzona ponownie.

Zaginiona kulka stała się obiektem żartów internautów. Jeden z nich zaproponował jednak, aby wykorzystać jej "popularność" i... sprzedać ją w celach charytatywnych. Ten pomysł spodobał się Padewskiemu, który na Twitterze potwierdził, że fani będą mogli wylicytować feralną kulkę razem z kartką z napisem "Miedź Legnica".

Akcję szybko wsparły kluby. Zespół z Legnicy obiecał, że do zestawu dołoży koszulkę meczową z autografami zawodników. Podpisaną piłkę przekaże natomiast Śląsk Wrocław.

(fot. Twitter.com)
(fot. Twitter.com)
(fot. Twitter.com)

podobne informacje

Puchar Polski w siatkówce: rozlosowano pary ćwierćfinałowe

Puchar Polski: Legia Warszawa zmierzy się z liderem I ligi

Puchar Polski: Wigry Suwałki – Raków Częstochowa. Przekonujące zwycięstwo gości

Puchar Polski: dwie "bomby" Cafu. Pewna wygrana Legii