tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hokej na trawie: zwycięstwo i porażka polskiej kadry

Polscy hokeiści na trawie rozegrali w Hadze dwa sparingi z lokalnymi drużynami z ekstraklasy holenderskiej. Przegrali z HGC 0:7 i pokonali HC Klein Zwitserland 2:0. Dla reprezentacji był to ostatni sprawdzian w tym roku na otwartych boiskach.
(fot. Getty)

Złoto bez orzełka i hymnu? Polka ofiarą zamieszania w kraju

Holenderskie zespoły okazały się wymagającym rywalem dla biało-czerwonych. Pierwsze spotkanie z walczącym o mistrzostwo kraju HGC Haga zakończyło się pogromem polskiej reprezentacji 0:7 (0:2).

– Wynik na pewno jest trochę bolesny, ale też nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Krótko przed zakończeniem spotkania straciliśmy cztery bramki praktycznie w cztery minuty. Wyszliśmy na boisko po 12-godzinnej podróży, co też miało znaczenie. Do Holandii zabrałem kilku młodszych zawodników, którzy mogli się naocznie przekonać, jak szybko można grać w hokeja – powiedział trener polskich hokeistów Karol Śnieżek.

W czwartek biało-czerwoni wygrali 2:0 z innym klubem z Hagi - HC Klein Zwitserland 2:0 (1:0) po bramkach Mateusza Poltaszewskiego i Krystiana Sudoła.

– W dzisiejszym sparingu zagraliśmy już znacznie lepiej, mogliśmy przez ostatnie dwa dni spokojnie potrenować. Trzeba uczciwie przyznać, że drużyna Klein Zwitserland to jednak nie ten poziom, co nasz pierwszy rywal – zaznaczył szkoleniowiec.

Jak dodał, krótkie zgrupowanie w Holandii miało charakter przede wszystkim "selekcyjny". – To właśnie taki etap zamknięcia selekcji i wyłonienie dwudziestokilkuosobowej kadry na kolejny rok, przede wszystkim na turniej Hockey Series w Indiach, który jest kwalifikacją do igrzysk olimpijskich – wyjaśnił.

podobne informacje

Makowski i Rybacha wybrani najlepszymi hokeistami na trawie w 2018 roku

Halowe MME hokeistów na trawie: Polska znów zagra w finale. Szansa na czwarte mistrzostwo z rzędu

Hockey Series - polskie drużyny poznały rywali w walce o igrzyska olimpijskie w Tokio

MEJ hokeistów na trawie: Polacy zdegradowani do drugiej dywizji