tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gorąca atmosfera przed hitem. Mats Hummels: Klopp świetnie nas motywował

Sobotnie "Der Klassiker" elektryzuje nie tylko Dortmund i Monachium, ale całe piłkarskie Niemcy. – W takich meczach fani zamieniają stadion w kocioł, a on świetnie nas motywował – stwierdził Mats Hummels, który w rozmowie z "Kickerem" wspominał czasy, gdy był piłkarzem BVB i u boku Juergena Kloppa walczył z monachijczykami.
Mats Hummels i Juergen Klopp (fot. Getty Images)

"FC Hollywood" powróciło. Konflikty w Bayernie Monachium

Hummels jak nikt inny zna atmosferę tej rywalizacji. Piłkarsko wychowywał się w stolicy Bawarii, lecz prawdziwą szansę otrzymał dopiero zimą 2008 roku, gdy kupiła go Borussia. Wkrótce potem zaczął regularnie występować na boiskach Bundesligi w barwach tego zespołu.

Latem 2016 roku powrócił jednak na Allianz Arena. Wcześniej jednak stoczył wiele zaciętych bojów z piłkarzami z południa Niemiec. – Atmosfera na stadionie BVB zawsze będzie mi przypominała czasy, gdy trenerem tego zespołu był Klopp. W takich meczach fani zamieniają stadion w kocioł, a on świetnie nas motywował – stwierdził.

Tym razem monachijczycy niespodziewanie nie będą faworytem konfrontacji. Aktualnie zajmują "dopiero" trzecią pozycję w tabeli ze stratą czterech punktów do piłkarzy Luciena Favre'a.

Nie ma drużyny odpornej na ataki rywala, więc musimy podejść do tego spotkania w stu procentach skupieni. Na takie mecze nie trzeba się specjalnie motywować, ale aktualna sytuacja w tabeli sprawia, że musimy zrobić wszystko, by zwyciężyć – podsumował.

Rafał Gikiewicz: wolałem zrobić krok w tył [wideo]

podobne informacje

Gorące okno w Bayernie. Konkurent dla Roberta Lewandowskiego

"FC Hollywood" powróciło. Konflikty w Bayernie Monachium

"Kicker": gwiazdy Bayernu Monachium chcą zwolnienia Niko Kovaca

Robert Lewandowski wrócił do formy. "Już dawno powinien tak grać"