tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pół miliona funtów grzywny. Everton ukarany za nielegalne praktyki

Everton został ukarany przez władze angielskiej ligi karą w wysokości pół miliona funtów oraz zakazem przyjmowania do swojej akademii futbolu nowych młodych piłkarzy przez dwa lata. To efekt niewłaściwych praktyk stosowanych przez klub przy pozyskiwaniu zawodników.
Piłkarze Evertonu (fot. Getty Images)

Wayne Rooney rozegra ostatni mecz w reprezentacji Anglii

Everton zaakceptował karę i nie będzie się odwoływał od decyzji - poinformowało BBC. Dochodzenie wykazało, że kilku zawodnikom i ich rodzinom pracownicy akademii oferowali "zachęty", które miały ich skłonić do podpisania umów.

Dodatkowo klub z Liverpoolu nie będzie mógł zakontraktować żadnego zawodnika akademii, który trenował w niej, ale obecnie występuje w Premier League bądź niższej klasie rozgrywek. Sprawa dotyczy 18 ostatnich miesięcy.

W oficjalnym oświadczeniu klubu napisano: "Jesteśmy bardzo rozczarowani niektórymi z praktyk, które odkryliśmy przez audyt. Nie są one zgodne z naszymi wartościami i nie będą akceptowane przez klub piłkarski Everton. Rozpoczęliśmy przegląd wszystkich działań i dokładamy wszelkich starań, aby takie problemy nie powtórzyły się".

podobne informacje

Przełamanie Gabriela Jesusa, City wraca na fotel lidera

Mały, wielki gest. Klopp odwiedził małych fanów... Evertonu

Zaskakujący następca Luisa Suareza. Richarlison piłkarzem Barcelony?

Liverpool – Everton 1:0. Kuriozalny gol dał zwycięstwo. Szczęście Liverpoolu