tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Uli Hoeness szykuje się do odejścia. "Jeszcze dwa, trzy lata"

Rządzący Bayernem Monachium – Uli Hoeness – powoli szykuje się już do opuszczenia stanowiska. W rozmowie z "Bildem" przyznał, że nastąpi to za około 2-3 lata. – Chcę pozostawić mojego następcę z pełną kasą – przyznał.
Piłkarze Bayernu Monachium (fot. Getty Images)

Gorąca atmosfera przed hitem. Mats Hummels: Klopp świetnie nas motywował

Hoeness jest twórcą potęgi zespołu ze stolicy Bawarii. Rządzi nim od 1979 roku i nie dość, że wprowadził na stałe do czołówki europejskiej, to jeszcze zorganizował fantastycznie pod względem finansowym. Wkrótce jednak powie "pas".

Będę wykonywał obowiązki jeszcze przez dwa lub trzy lata. Następcę chcę jednak pozostawić z pełną kasą. Wtedy będzie mógł zrobić z pieniędzmi, co będzie tylko chciał – stwierdził. – Uważam, że moje stanowisko powinien zająć ktoś doświadczony w tym sporcie, być może były zawodnik – dodał.

W rozmowie z "Bildem" wypowiedział się także na tematy transferowe. – Moim wymarzonym piłkarzem jest Kylian Mbappe, na niego wydałbym każdą kwotę. Niestety, on nie chciałby do nas dolączyć. Hoeness odniósł się także do sprawy z Juanem Bernatem, którego grę określił kiedyś "gó*nianą", co poskutkowało sprzedażą Hiszpana. – Obraziłem go w niewłaściwy sposób i nigdy więcej bym tego nie powtórzył – powiedział.

Prezydent Bayernu powiedział również kilka słów na temat kiepskich wyników osiąganych przez drużynę Niko Kovaca. – Nie jestem za bardzo zaskoczony. Borussia gra nadspodziewanie dobrze, ale nam trochę brakuje. Oczywiście jeśli nasi rywale wytrzymają tempo do końca sezonu, to pogratuluję im jako pierwszy. Uważam, że w sobotę nie przegramy, bo jesteśmy w stanie grać dużo lepiej – zakończył.

Skórzane szorty i piwo w rękach. Robert Lewandowski i piłkarze Bayernu Monachium promują Oktoberfest

podobne informacje

Bayern Monachium pod ścianą. Trudny pościg za Borussią

Bayern nie chciał Ronaldo. "Nie zapłacilibyśmy za niego takich pieniędzy"

Władze Bayernu wspierają Kovaca. "Nie wywiesimy białej flagi"

Kłopoty w Bayernie Monachium. Paul Breitner pokłócił się z Uli Hoenessem