tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gmitruk i... świerszczyki. "To jest magik"

W sobotę na gali KnockOut Boxing Night #5 w ringu zobaczymy m.in. Macieja Sulęckiego i Artura Szpilkę. Obu prowadzi trener Andrzej Gmitruk, za którym wskoczyliby w ogień. Transmisja 10 listopada od 20:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 22:20 w TVP1.
Andrzej Gmitruk (fot. PAP)

SZPILKA: MARIUSZ PAMIĘTAJ, SOBOTA TO DZIEŃ KOTA!

Artur Szpilka o trenerze Andrzeju Gmitruku:

– Miałem taki sen, że wychodzimy do walki o mistrzostwo świata, ja przebrany za Vegetę, a trener idzie w skorupie Genialnego Żółwia (postacie z mangi, red.). W tym śnie poprosiłem trenera, żeby wziął do rąk świerszczyka, bo Genialny Żółw zawsze je oglądał. Uwielbiam tego człowieka. Naprawdę!

– Ma super oko. Wystarczy jedna mała wskazówka i wydarzenia w ringu się zmieniają na moją korzyść. Jestem w szoku, bo trener coś mówi i za chwilę tak się dzieje. Magik. To sztuka tak czytać boks.

Maciej Sulęcki o trenerze Andrzeju Gmitruku:

– Wie o boksie wszystko. Ma talent, którego nie da się nabyć. Patrzy na ciebie, na rywala i po pięciu minutach jest gotowa taktyka na walkę. I to skuteczna taktyka.

– Chcemy wyjeżdżać do USA, do Anglii, bo tam jest niby lepiej, ale gó***, tam wcale nie jest lepiej. Mamy u nas trenerów, odżywki, regenerację, mamy wszystko, czego tylko zapragniemy. Brakuje tylko sparingpartnerów, ale do Anglii blisko i można ich ściągnąć do nas.

– Tomasz Adamek często powtarza, że Ameryka jest lepsza, ale przecież przestał dobrze boksować, gdy odszedł od trenera Gmitruka. Niestety on tego nie widział. Genialny trener, ufam mu bezgranicznie.

– Na pewien czas się rozstaliśmy, nie wiem dlaczego, ale trener stracił u mnie autorytet. Jednak dopiero jak wyjechałem do USA to zrozumiałem, że tam mówią i każą robić dokładnie to, co mówił i kazał robić trener Gmitruk. Na szczęście wróciliśmy do siebie.

Dziś naszymi gośćmi są Artur Szpilka�� oraz Maciej "Striczu" Sulęcki ��. Czekamy na Wasze pytania�� Gala KBN#5 już 10 listopada!

Opublikowany przez TVP Sport Czwartek, 8 listopada 2018

"Śpiący pies i walka na spojrzenia". Face to face Artura Szpilki i Mariusza Wacha
Artur Szpilka – Mariusz Wach. Andrzej Gmitruk: stawiam na 10-rundową walkę
"All Access". Przygotowania Mariusza Wacha przed KBN5
KnockOut Boxing Night 5, Szpilka – Wach w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

podobne informacje

Artur Szpilka ma nowego trenera. Teraz kierunek: Hiszpania

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

TOP 2018: najpopularniejsze wideo w serwisie SPORT.TVP.PL

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi