Biegaczki narciarskie zaczęły sezon. Dobry start Moniki Skinder i... powrót Justyny Kowalczyk

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w sprincie techniką klasyczną podczas Pucharu FIS w fińskim Olos. W półfinale odpadła Justyna Kowalczyk, która w kadrze jest asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego. Zawody wygrała Niemka Sandra Ringwald.
Skinder i Kowalczyk (fot. PAP)

Przymusowy powrót do domów. Struli się... pizzą

Kowalczyk na Twitterze sprecyzowała, że na start się zdecydowała, "bo miała ochotę". Polka koncentruje się na pracy szkoleniowej, ale nie wyklucza, że wystartuje w sztafecie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld.

Skinder do zwyciężczyni straciła 4,44 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Norweżka Anna Svendsen, a na trzeciej Niemka Laura Gimmler.

Eliza Rucka, Weronika Kaleta, Izabela Marcisz, Urszula Łętocha, Agata Warło i Magdalena Kobielusz odpadły w ćwierćfinałach.

W sobotę i niedzielę w Olos zostaną rozegrane biegi dystansowe, najpierw stylem klasycznym, a następnie dowolnym.

Zmagania o Puchar Świata w sezonie 2018/19 rozpoczną się w weekend 24-25 listopada w fińskim Kuusamo.