tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w podnoszeniu ciężarów: Polak podwójnym medalistą

Arkadiusz Michalski został podwójnym medalistą mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Turkmenistanie. Reprezentant Polski – rywalizujący w kategorii do 109 kilogramów – zdobył brąz w dwuboju, a do tego dołożył srebro w podrzucie.
Pierwsze medale MŚ dla Michalskiego! Srebro i brąz Polaka
Arkadiusz Michalski (fot. Getty Images)

Polka jednak wystąpi z orzełkiem. "Nie boimy się"

Michalski bardzo dobrze spisał się w podrzucie. Już w pierwszej próbie Polak podniósł 221 kilogramów. Kilkanaście minut później skutecznie uporał się także z ciężarem 228 kilogramów.

Taki wynik pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca w stawce. Na pierwsze Polak nie miał szans. Zdecydowanie najlepszy w tej kategorii okazał się Ormianin Simon Martirosyan, który podrzucił 240 kilogramów.

Dzięki tak znakomitemu wynikowi Martirosyan zwyciężył również rywalizację dwuboistów, bijąc przy tym rekord świata. Po rwaniu, w którym był drugi, musiał odrobić zaledwie kilogram do prowadzącego Zhe Yanga (Chiny).

Na trzecim miejscu rywalizację w dwuboju zakończył Michalski. Choć Polak w rwaniu wypadł przeciętnie (175kg) i zajął dziewiąte miejsce, zanotował awans dzięki świetnemu wynikowi w podrzucie. Polak wyprzedził czwartego Salwana Jasima Albbooda (Irak) o zaledwie kilogram.

Wyniki podrzutu (fot. TVP)
Wyniki dwuboju (fot. TVP)
Dwa medale na szyi Polaka. Wyjątkowy wieczór dla Michalskiego

podobne informacje

Druga wpadka i dyskwalifikacja rekordzistki świata

MŚ: rekord życiowy nie wystarczył. Polka dziewiąta

MŚ w podnoszeniu ciężarów: Valentin i Hasemi obronili tytuły

MŚ w ciężarach: odległe miejsca Polaków