tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejna oferta dla Kubicy? Polak na celowniku

Robert Kubica jest w kręgu zainteresowań Williamsa i ma wkrótce otrzymać z zespołu Formuły 1 ofertę startów w sezonie 2019 – ujawnił portal motoryzacyjny autosport.com. Miałby zastąpić Rosjanina Siergieja Sirotkina i być partnerem Brytyjczyka George'a Russella.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Kubica w Ferrari? "To byłoby spełnienie marzeń"

Serwis początkowo utrzymywał, że zespół przedstawił już polskiemu kierowcy warunki współpracy. Później wycofał się jednak z tych słów i zasugerował, że jest on wyłącznie na szczycie listy życzeń stajni. Wpływ na korektę artykułu mogły mieć wydarzenia z Brazylii. Według Filipa Kapicy z Eleven Sport, autor newsa spotkał się z właścicielami Williamsa i został skrytykowany za podanie informacji o Polaku.


Kubica, który aktualnie przebywa w Brazylii powiedział, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wyjaśni się już w najbliższym czasie. – W ciągu kilku dni zadecyduję, co będę robić i co będzie dla mnie najlepszym z możliwych rozwiązań – powiedział Kubica cytowany przez portal.

Według nieoficjalnych informacji, Kubicą poważnie jest zainteresowany także team Ferrari. Tam Polak ma szansę na posadę kierowcy rezerwowego i rozwojowego, który będzie uczestniczył w pracach nad bolidem.

Miejsc dla Kubicy coraz mniej. Kto drugim kierowcą Williamsa w następnym sezonie?
Jaka jest przyszłość Kubicy w Formule 1? "Jestem gotowy na powrót"