tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Football Leaks" ujawnia, ile PSG zapłaciło za Neymara. Część dostał Zahavi

222 miliony euro zapłaciło PSG Barcelonie w związku z transferem Neymara. "Football Leaks" ujawniło, że to nie jedyne koszta jakie ponieśli mistrzowie Francji. Łącznie wydali 30 milionów euro więcej, z czego część otrzymał obecny menedżer Roberta Lewandowskiego – Pini Zahavi.
Neymar (fot. Getty Images)

"Football Leaks": premie dla piłkarzy PSG za... podziękowanie kibicom

3 sierpnia 2017 roku PSG ogłosiło, że Neymar podpisał kontrakt z klubem. Brazylijczyk został wówczas najdroższym piłkarzem świata. Poprzedni klub – FC Barcelona – otrzymał za niego aż 222 miliony euro. Okazuje się, że PSG musiało wydać dużo więcej.

Kolejne 8,7 miliona euro trafiły do Santosu. Po 10,7 miliona otrzymali natomiast agenci zawodnika – jego ojciec oraz Izraelczyk Pini Zahavi. "Football Leaks" ujawniło także ciekawą historię dotyczącą Zahaviego. Menedżer prowadzący m.in. Lewandowskiego chciał, aby PSG przelało mu pieniądze na konto jednej z jego firm na Malcie lub Cyprze. Chciał w ten sposób uniknąć wysokich podatków. Klub jednak odmówił i ostatecznie przelał pieniądze na prywatne konto Zahaviego założone w Izraelu.

Pensja Neymara

Obok pieniędzy wypłaconych FC Barcelona, agentom i Santosowi, PSG musiało porozumieć się także z samym zawodnikiem. Klub proponował mu 25 milionów euro za sezon, a zawodnik chciał 30 milionów. Kompromisem okazała się umowa, w której piłkarz ma zapewnione 25,5 miliona euro, a kolejne 4,5 miliona to tzw. Premia etyczna za przestrzeganie wartości klubu. Wśród nich wymieniono kilkanaście punktów, w tym m.in. podziękowanie kibicom po meczu.

Piłka nożna, Liga Mistrzów: skróty meczów 4. kolejki

podobne informacje

Kylian Mbappe i Neymar ścigali się... wielbłądami [wideo]

Media: prosił już pięć razy. Neymar chce wrócić do Barcelony

Tajne spotkanie w Brazylii. Neymar wróci do Barcelony?

CIES Football Observatory: Mbappe najwyżej wycenianym piłkarzem na świecie. "Lewy" daleko na liście