99 Sandro Kulenovic 59'
19 Jose Kante 78'
  Kosta Runjaic
  Ricardo Sa Pinto

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:1. Legia zatrzymana! Pierwsza porażka od sierpnia

Trwa znakomita passa Pogoni! W piątkowym meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze ze Szczecina wygrali z Legią Warszawa 2:1 (1:0). Mistrz Polski przegrał w lidze dopiero po raz trzeci w sezonie i po raz pierwszy od 26 sierpnia.
Kamil Drygas (P) i Andre Martins (L) (fot. PAP)

Lotto Ekstraklasa: Legia ukarana przez Komisję Ligi

Jak padły bramki?
12' (1:0): Po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Kamil Drygas, notując swoje piąte ligowe trafienie w sezonie.
76' (2:0): Nokautujący cios! Grę od bramki wznowił Łukasz Załuska. Na połowie rywali piłkę przejął Zvonimir Kozulj. Bośniak, długo się nie namyślając, huknął z dystansu na 2:0.
92' (2:1): Trafienie tylko na pocieszenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Szymański, a Załuskę pokonał Andre Martins.

Piłkarze Pogoni Szczecin (fot. PAP)

Jak mogły paść bramki?
13' – Na trafienie Drygasa błyskawicznie mógł odpowiedzieć Adam Hlousek. Obrońca Legii ładnie główkował po wrzutce z autu w pole karnego, ale na posterunku był w tej sytuacji Łukasz Załuska.
24' – Okazja szczecinian na podwyższenie prowadzenia. Mateusz Wieteska zablokował jednak strzał Radosława Majewskiego, a Hubert Matynia trafił w Marko Vesovicia.
48' – Podobnie jak na początku spotkania strzelał Hlousek. Ponownie dobrze interweniował Załuska.
66' – Tomas Podstawski zdecydował się strzał z dystansu. Ładne techniczne uderzenie, ale piłka minimalnie minęła bramkę legionistów.
72' – Groźne uderzenie Majewskiego. Także jednak niecelne.

Warto wiedzieć:
Legioniści przegrali w lidze po raz pierwszy od 26 sierpnia! Znakomitą serię mistrzów Polski przerwali Portowcy, którzy także mogą pochwalić się znakomitą statystyką. Z dziewięciu ostatnich ligowych meczów przegrali tylko jeden, a aż sześć wygrali.

Z uwagą piątkowe spotkanie śledził z pewnością Jerzy Brzęczek. Selekcjoner obserwował powołanych na najbliższe zgrupowanie Huberta Matynię i Adama Buksę. Lepiej wypadł obrońca Pogoni, który w kilku sytuacjach ładnie podłączył się do akcji ofensywnych.

W listopadzie biało-czerwoni zagrają towarzysko z Czechami (15.11) i w Lidze Narodów z Portugalią (20.11). Transmisja obu spotkań w Telewizji Polskiej ---> SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY TRANSMISJI