Niezadowolony Ricardo Sa Pinto. "Pogoń nie była od nas lepsza"

Legia Warszawa przegrała w piątkowy wieczór 1:2 w Szczecinie. Choć zwycięstwo w Portowców było zasłużone, to innego zdania był Ricardo Sa Pinto, szkoleniowiec gości. – Remis byłby bardziej sprawiedliwy – stwierdził.
RICARDO SA PINTO (FOT. PAP/LESZEK SZYMAŃSKI)

Życzenia od ligowych "stranierich": Polska dla mnie...

Pogoń ma za sobą fantastyczną serię. Po beznadziejnym starcie sezonu, piłkarze Runjaicia wygrali cztery z ostatnich pięciu meczów i zajmują szóstą pozycję w tabeli. Kibicom podobać mogą się jednak nie tylko wyniki, ale i styl gry drużyny.

To był bardzo dobry mecz. Wszyscy świetnie się sprawdzili. Był to nasz sukces zespołowy. Przez całe spotkanie było gęsto w centrum pola. Legia musiała bardzo dużo biegać. Zmusiliśmy ich do tego, a oni nie są przyzwyczajeni do takich rzeczy. Gol na 2:0 – świetny. Na treningach Kozulj często nie trafiał w bramkę. Tu podjął świetną decyzję i mieliśmy piękne trafienie. Teraz przed nami trzy dni wolnego i trochę oddechu, a potem wracamy do przygotowań do kolejnych meczy. Jeśli trener Sa Pinto uważa, że nie zasłużyliśmy na zwycięstwo i remis byłby sprawiedliwszy, to jest to tylko jego opinia. Każdy ze swojej perspektywy ma rację – przyznał Runjaić.

Sa Pinto nie potrafił natomiast pogodzić się z porażką twierdząc, że była ona niezasłużona.

Za nami seria 10 meczów bez porażki, która dopiero teraz została przerwana. Za nami trudne mecze. Dzisiaj w wielu aspektach wyglądaliśmy lepiej od rywali. Nie mieliśmy wielu szans na bramkę. Nie możemy wygrywać meczów grając tak zachowawczo. Nie zagraliśmy tak, jak oczekiwałem. Graliśmy słabo w pierwszej połowie, ale Pogoń nie zasłużyła, by tę część meczu wygrać. Zadecydował gol przy stałym fragmencie gry i więcej okazji na bramki nie było. Remis byłby bardziej sprawiedliwy. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale Pogoń nie była od nas lepsza – podsumował.