EIHC: Polacy przegrali z Norwegami

Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) w meczu turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W niedzielę w Gdańsku biało-czerwoni zmierzą się z Austrią. Transmisja od 17:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej.
Hokej, turniej EIHC (Gdańsk): Polska – Norwegia 2:4 (bramki)
Łukasz Nalewajka (L) i Christian Fosse (fot. PAP/Jan Dzban)

Niegościnni gospodarze. Pewny triumf Toronto Maple Leafs

Turniej w Gdańsku rozpoczął się od sporych niewypałów. Piątkowy mecz Polski z Danią został przerwany w 43. minucie, natomiast potyczka Austrii z Norwegią po pierwszej tercji. W obu przypadkach uszkodzona została tafla – w pierwszym meczu odkleiła się od niej jedna z reklam, a w drugim wystąpiły kłopoty z lodem oraz właściwym oznaczeniem czerwonej linii. Dyrektoriat imprezy podjął decyzję o uznania tych gier za nierozegrane.

W sobotę wreszcie udało się rywalizować. W pierwszym spotkaniu Austriacy pokonali Duńczyków 2:1 po dogrywce. Zwycięską bramkę zdobył w 63. minucie Fabio Hofer.

Polska – Norwegia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Bramki:
0:1 Noer (18), 0:2 Ostby (26), 0:3 Medby (30), 1:3 Paś (33), 2:3 Neupauer (35), 2:4 Heier (56)