1
3
3

Błąd bez poważnych konsekwencji. Kamiński znów w pierwszym składzie

W sobotę niemieccy kibice skupią się przede wszystkim na meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium, tego dnia w Bundeslidze rozegrano jednak także inne potyczki. Na murawie pojawił się między innymi Marcin Kamiński, którego Fortuna Duesseldorf wygrała z Herthą Berlin 4:1 (0:0).
Marcin Kamiński (fot. Getty Images)

"Nie rozumie tego biznesu". Zahavi mocno o Robercie Lewandowskim

Kamiński spędził na murawie cały mecz i spisywał się dobrze... do pewnego momentu. Ważniejsza od gry defensorów gospodarzy była jednak sytuacja z 44. minuty, kiedy Maximilian Mittelstadt z Herthy dostał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

To sprawiło, że w drugiej połowie przewaga gospodarzy była znaczna i przełożyła się na zdobyte bramki. Pierwszego gola w meczu w 50. minucie strzelił Takashi Usami, potem na 2:0 trafił Rouwen Hennings. Gościom nie pomógł nawet świetnie dysponowany w tym sezonie Ondrej Duda, który opuścił murawę już w 57. minucie.

W samej końcówce padły jeszcze trzy gole. Najpierw na 3:0 trafił Benito Raman. Następnie honorową bramkę dla Herthy zdobył David Selke, który wcześniej z łatwością minął Kamińskiego. Fortuna odpowiedziała jeszcze kolejnym golem Ramana. Mimo ugranych w sobotę trzech punktów drużyna zajmuje jednak przedostatnie miejsce w tabeli.

Dobrze zaprezentowało się także Hoffenheim. Drużyna Juliana Nagelsmanna wygrała u siebie z Augsburgiem 2:1 (0:0), a decydująca okazała się końcówka. Dopiero w 87. minucie decydującą bramkę zdobył Reiss Nelson, a dzięki temu jego zespół awansował na piąte miejsce w tabeli.

W pozostałych meczach Borussia Moenchengladbach pokonała 3:1 Werder Brema, Freiburg przegrał z Mainz 1:3, Nuernberg ze Stuttgartem 0:2. W tabeli prowadzi Borussia Dortmund, która pozostanie na jej szczycie niezależnie od wyniku meczu z Bayernem.