0
3
3

Premier League: marny dzień Polaków. Łukasz Fabiański zawinił przy golu

Występujące w Premier League polskie trio Łukasz Fabiański – Artur Boruc – Jan Bednarek nie będzie dobrze wspominać sobotnich meczów 12. kolejki. Błąd pierwszego z nich kosztował West Ham punkty, zespół Boruca doznał wyjazdowej porażki, a Bednarek po raz kolejny nie załapał się nawet do meczowej kadry Southampton...
Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Marsz, oprawa i chwile ciszy. Wyjątkowy dzień w Leicester...

Drzemka "Fabiana"
Golkiper reprezentacji Polski nieraz ratował już Młotom punkty, ale w sobotę to on w niemałym stopniu zawinił w starciu z Huddersfield. W 6. minucie Fabiański wpuścił niezbyt mocny strzał Alexa Pritcharda zza pola karnego. Polak nie tylko był źle ustawiony, ale i spóźniony.

Punkt West Hamowi uratował po przerwie Felipe Anderson, choć... to gospodarze mogą mówić o większym szczęściu, bo Młoty nie grzeszyły w sobotę skutecznością. Świetej okazji nie wykorzystał m.in. Javier Hernandez.

Bednarek w roli kibica
Remisowi Southampton z Watfordem (1:1) z trybun St Mary's Stadium przyglądał się Jan Bednarek. 22-latek po raz ósmy na 11 meczów nie załapał się choćby na ławkę Świętych. Od powrotu z mundialu rozegrał w klubie ledwie 260 minut, czyli... mniej niż w meczach reprezentacji w Lidze Narodów...

Porażki 1:2 w rywalizacji z Newcastle doznało z kolei Bournemouth Artura Boruca. Doświadczony golkiper cały mecz spędził na ławce, bo między słupkami standardowo stanął Asmir Begović. Dla Wisienek była to druga porażka z rzędu.

A w tabeli...
Drużyna Boruca mimo porażki utrzymała 6. miejsce, ale liczbą punktów zrównał się z nią Watford. West Ham jest trzynasty, a Southampton – tuż nad strefą spadkową (17. miejsce).