tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Głowacki z tytułem. "Będzie faworytem w półfinale WBSS"

Krzysztof Głowacki znów zachwycił w ringu. Polak pokonał Rosjanina Maksima Własowa w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series i odzyskał – choć na razie tymczasowo – tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej. – Padło dużo ciężkich ciosów. Dobrze się to oglądało – ocenił po walce Mateusz Masternak w studiu TVP Sport.
Blisko nokautu. Rywal "zatańczył" po ciosie Krzysztofa Głowackiego [WIDEO]
Krzysztof Głowacki (fot. Getty)

"Punktował Stevie Wonder". Kontrowersje po Szpilka – Wach

O zwycięstwie "Główki" przesądziła jednogłośna decyzja sędziów. Punktowali 118:110, 117:110 i 115:112. Polak zaliczył świetne otwarcie walki. Był bliski posłania rywala na deski w pierwszej rundzie. Sztuka ta udała mu się w trzeciej odsłonie. – Krzysiek już na początku zranił Własowa. Wrócił na tron. Na razie tylko interim, ale zobaczymy co zrobi Usyk – komentował Masternak, który odniósł się do sytuacji pełnoprawnego mistrza. Ukrainiec pokonał w sobotę Tony'ego Bellewa i prawdopodobnie przenie się do kategorii ciężkiej, a co za tym idzie zwakuje pas.

Maksim Własow w tarapatach. Wylądował na deskach po ciosie Krzysztofa Głowackiego [WIDEO] Pochwał Głowackiemu nie szczędził Paweł Skrzecz. – Bardzo dobra walka w bardzo dobrym tempie. To był Krzysiek jakiego chcemy oglądać na stałe. Walczył bardzo pewnie. Własow się kulił, bał się ciosów na dół. Mamy następnego mistrza świata. Na razie tymczasowego, ale wierzymy że Krzysiek wygra turniej i zdobędzie mistrzostwo świata – zaznaczył wicemistrz olimpijski z Moskwy.

W półfinale rywalem "Główki" będzie Mairis Briedis. Łotysz na gali w Chicago wygrał jednogłośnie na punkty z Noelem Gevorem, ale werdykt przyjęto za kontrowersyjny. – Nie zaprezentował się jakoś świetnie. Pojedynek męczył oko. Jak będzie w takiej formie z Krzyśkiem, to będzie to... dobry pojedynek dla Krzyśka i polskich kibiców. Jedyne czego bym doradził Krzyśkowi to uszczelnienie obrony. Lepiej nie przyjmować ciosów takiego pięściarza – zauważył Masternak. – Walka z Breidisem będzie zupełnie inna. Ale po tym co dziś widziałem faworytem będzie Krzysiek – dodał Skrzecz.

Marius Breidis jest wspaniałym zawodnikiem. Spodziewam się nawet bardziej interesującej walki niż dziś – ocenił tuż po pojedynku z Własowem Głowacki. Do ringu wszedł Łotysz i on także zabrał głos. – To była świetna walka. Gratulacje dla Krzyśka. Nie wiem jeszcze kiedy i gdzie będziemy walczyć, ale przygotuję się do tej walki – zaznaczył. W drugiej półfinałowej parze spotkają się Amerykanin Andrew Tabiti i Yunier Dorticos.

World Boxing Super Series: Krzysztof Głowacki – Maksim Własow (walka)