Porażka z Austrią na zakończenie turnieju EIHC

Dwie porażki sportowe i jedna organizacyjna, to bilans polskich hokeistów po trzech dniach zmagań w turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W niedzielę, na zakończenie imprezy biało-czerwoni przegrali w Gdańsku 0:2 (0:0, 0:2, 0:0).
Łukasz Nalewajka (L) i Erik Krichschlaser (P) (fot. PAP)

Problemy polskiego hokeja. "Jak sprzedamy reprezentację, to będzie tragedia"

Odmłodzona polska kadra starcia z silniejszymi rywalami miała rozpocząć w piątek od meczu z Duńczykami. I rozpoczęła, ale... nie dokończyła, bo lód nie nadawał się do gry.

Tafla została uszkodzona w miejscu jednej z reklam. Przez ponad godzinę organizatorzy próbowali naprawić lód, ale bez powodzenia. Początkowo podjęto decyzję, że spotkanie zostanie dokończone w sobotę. Ostatecznie zrezygnowano i z tego pomysłu.

Bartłomiej Jezierski (P) i Bernd Wolf (L) (fot. PAP) W sobotę tafla była już przygotowana lepiej, czego nie można niestety napisać o hokeistach reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przegrali z Norwegią 2:4 (0:1, 2:2, 0:1).

W niedzielę, na zakończenie turnieju EIHC, kadra prowadzona przez Tomasza Valtonena zmierzyła się z Austrią.

W pierwszej tercji Polacy zaczęli od strzałów Łukasza Nalewajki i Bartłomieja Jeziorskiego. Później było już tylko gorzej. Gospodarze byli zdecydowanie wolniejsi od Austriaków, a bezbramkowy remis udawało im się utrzymywać głównie dzięki znakomitym interwencjom Przemysława Odrobnego.

Arkadiusz Kostek i Steven Strong (fot. PAP) Doświadczony bramkarz skapitulował w końcu na początku drugiej tercji. W ciągu ośmiu minut najpierw pokonał go Kevin Macierzynski, a po chwili Daniel Obelkofler.

Polacy do końca tej partii zupełnie nie podjęli walki. Niewiele lepiej zaprezentowali się też w trzeciej tercji. Najbliżej pokonania austriackiego bramkarza był na osiem minut przed końcem Mateusz Bepierszcz, ale krążek po jego strzale minimalnie minął bramkę rywali.

Szansę na zmianę wyniku mieli jeszcze w końcówce Austriacy, ale w sytuacji sam na sam Peter Schneider nie potrafił pokonać Odrobnego.

Hokej, turniej EIHC (Gdańsk): Polska – Norwegia 2:4 (bramki)
Euro Ice Hockey Challenge, Polska - Dania (skrót meczu)