tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?

Artur Szpilka dopiero co pokonał Mariusza Wacha podczas gali KnockOut Boxing Night 5 w Gliwicach, a już planuje kolejne starcia. Pięściarz na Twitterze zdradził, że marzy mu się walka z Ericem Moliną.
Artur Szpilka (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Punktował Stevie Wonder. Kontrowersje po Szpilka – Wach

W sobotę Szpilka wygrał na punkty z Wachem 97:93, 95:94, 96:93. Werdykt wzbudził sporo kontrowersji, bo wielu kibiców i ekspertów uważało, że to 38-latkowi z Krakowa należało się zwycięstwo.

Taki wynik wydaje się idealnym gruntem pod rewanż. Szpilka na razie ma jednak inne plany. Jak przyznał marzy mu się pojedynek z Ericem Moliną. Amerykanin, były pretendent do tytułu mistrza wagi ciężkiej ma dobre wspomnienia z walk z Polakami. W 2016 roku zmierzył się w Tauron Arenie z Tomaszem Adamkiem. Do dziesiątej rundy przegrywał z "Góralem", ale ostatecznie wygrał przez nokaut.

Starcie miałoby się odbyć w katowickim Spodku. Molina w maju został zawieszony za doping. Z tego powodu nie przystąpił do walki z Wachem podczas Narodowej Gali Boksu na Stadionie Narodowym.

– Molina dysponuje pojedynczym nokautującym ciosem, o czym przekonał się w 2016 roku Adamek. Szpilka musiałby być konsekwentny w ringu, a z tym miewał problemy w sobotę. Wach gapiostwa nie wykorzystał, a Amerykanin mógłby to zrobić w sposób bezpardonowy. Przy odpowiedniej realizacji założeń taktycznych podopieczny Andrzeja Gmitruka mógłby wysoko wypunktować "Drummer Boya", ale to byłaby kolejna walka ze znakami zapytania w tle. Jeśli rewanż z Wachem nie byłby możliwy, to taka konfrontacja wydaje się ciekawym zastępstwem – przyznał ekspert i komentator TVP Sport, Piotr Jagiełło.

(fot. Twitter.com)
Gala Knockout Boxing Night w Gliwicach: werdykt przyjęty gwizdami. Szpilka ruszył z pięściami na kibiców
Artur Szpilka po walce z Mariuszem Wachem: to są jakieś jaja! Wygrałem tę walkę [WIDEO]
Gala Knockout Boxing Night w Gliwicach: wielkie emocje. Wach w natarciu. Jak Szpilka to ustał?!
Gala Knockout Boxing Night w Gliwicach: Artur Szpilka – Mariusz Wach (walka)

podobne informacje

Artur Szpilka: "Diablo"? Złej krwi byłoby aż nadto

"Ta mina mówi wszystko". Artur Szpilka odpowiada na wyzwanie "Diablo" Włodarczyka

"Diablo" chce konfrontacji ze Szpilką. "Został ośmieszony, a powinien przeprosić"

Szpilka poznał nowego trenera. Wymowny komentarz "Szpili"