Pekka Rinne
Peter DeBoer
Peter Laviolette

NHL: zabójcze trzynaście sekund Rekinów

Huśtawkę nastrojów przeżyli we wtorek kibice w San Jose, gdzie miejscowi Sharks pokonali Nashville Predators 5:4 w meczu ligi NHL. Po pierwszej tercji wygrywali 3:0, a potem stracili cztery gole z rzędu. Decydujące dwie bramki Rekiny zdobyły w... 13 sekund.
Hokeiści San Jose Sharks (fot. Getty Images)

Jednym z bohaterów drużyny gospodarzy był Joe Thornton, który wpisał się na listę strzelców jako ostatni, w 54. minucie. 39-letni Kanadyjczyk został 11. zawodnikiem w historii, który osiągnął granicę 400 bramek i 1000 asyst w rozgrywkach NHL.

Dwa trafienia dla Sharks zanotował Joe Pavelski – w ósmej minucie i tuż przed golem Thorntona. Pavelski i Szwed Marcus Soerensen zapisali na koncie po trzy punkty.

W ekipie przyjezdnych, która przegrała mimo strzelonych czterech kolejnych bramek (między 25. a 43. minutą), wyróżnił się Szwed Filip Forsberg. Jego dorobek to dwa gole i asysta.

Mimo porażki, hokeiści Predators są na czele ligowej tabeli z 27 punktami. Sharks (23) z kolei prowadzą w Pacific Division, a w Konferencji Zachodniej wyprzedzają ich tylko wspomniani Predators i Minnesota Wild – 24.

We wtorek Wild u siebie ulegli broniącym tytułu Washington Capitals 2:5. Stołeczny do klub do zwycięstwa poprowadził Rosjanin Dmitrij Orłow – dwie bramki i asysta.

NHL: Philadelphia Flyers – Florida Panthers [skrót]
NHL: New York Rangers – Montreal Canadiens [skrót]
Hokej, NHL: Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils [skrót]
Hokej, NHL: Tampa Bay Lighthings - Ottawa Senators [skrót]