tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Virtus.pro kontra Team Kinguin w półfinale ESEA MDL 29

W półfinale rozgrywek ESEA MDL Counter-Strike: Global Offensive dojdzie długo wyczekiwanego starcia polskich drużyn Virtus.pro i Team Kinguin.
TaZ & NEO (fot. hltv.org & Dreamhack)

Intel Extreme Masters wróci do Sydney w 2019 roku

Pierwszy dzień fazy playoff 29. sezonu ESEA Mountain Dew League zakończył sie po myśli polskich drużyn i ich kibiców. Drugiego dnia, czyli 14 listopada będą się oni musieli podzielić, gdyż w półfinale dojdzie do bratobójczego starcia Virtus.pro z Team Kinguin. Stawką tego spotkanie będzie nie tylko awans na finały lanowe S29 Global Challenge, a także prawdopodobnie nieoficjalny tytuł najlepszej drużyny CS:GO w Polsce. Ostatnim razem te ekipy spotkały się 8 listopada, kiedy to Pingwiny okazały się lepsze w systemie bo1, wygrywając na Dust2 wynikiem 16:11.

W meczach ćwierćfinałowych to Virtus.pro musiało się dużo bardziej napracować. W ich rywalizacji z francuskim Team LDLC zobaczyliśmy aż 3 mapy, a na ostatniej byliśmy świadkami dogrywki. Ostatecznie Niedźwiedzie okazały się minimalnie lepsze i awansowały do kolejnej fazy. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Piotr "morelz" Taterka ze statystykami 80 zabójstw przy 58 zgonach i współczynnikiem ADR na poziomie 93,5.

Virtus.pro 2:1 Team LDLC
(Cache 12:16, Nuke 16:14, Mirage 19:15)

Jeśli chodzi o Team Kinguin to w swoim ćwierćfinale podejmowali niemiecko-duńską mieszankę, grającą pod skrzydłami organizacji Sprout. Na dwóch mapach końcówki były bardzo wyrównane, lecz w obu przypadkach to Pingwiny wychodziły obronną ręką z opresji. W ich składzie trudno o wskazanie najlepszego zawodnika, gdyż każdy grał na takim samym wysokim poziomie co z pewnością świadczy o stabilności formy TaZa i spółki.

Team Kinguin 2:0 Sprout
(Nuke 16:14, Dust2 16:12)

Spotkanie półfinałowe ESEA MDL 29 Virtus.pro z Team Kinguin odbędzie się 14 listopada o godzinie 21:00, w systemie bo3.

podobne informacje

FACEIT ogłasza 7. sezon ligi ECS! Duże zmiany w formacie rozgrywek

LEC W4: Jankos wciąż bez porażki, Kikis wciąż bez zwycięstwa

Kolejny turniej CS:GO rangi Major prawdopodobnie odbędzie się w Berlinie

LEC W4: Zobaczymy starcie Jactroll vs. Jankos oraz Kikisa w walce o pierwszą wygraną