tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Williams potrzebuje pieniędzy. Robert Kubica odda treningi?

Robert Kubica jest bardzo bliski podpisania umowy na starty w Williamsie w 2019 roku. Polak musi ustalić jeszcze szczegóły kontraktu, które są istotne. Brytyjski zespół cały czas poszukuje pieniędzy i możliwe, że 33-latek będzie musiał oddać część piątkowych treningów.
Robert Kubica (fot. Getty)

Znana przyszłość Kubicy? "Pozostały tylko szczegóły"

Ewentualny powrót Kubicy to bardzo dobra wiadomość dla fanów Polaka. Do najlepszej serii wyścigowej wróci jednak nie na swoich zasadach. Williams potrzebuje pieniędzy. Do dopięcia budżetu nadal brakuje niewielkiej kwoty. Dziennikarze branżowych portali spekulują, że jest to pięć milionów euro.

Zespół z Grove zamierza oddać część piątkowych treningów bogatym kierowcom. Tyczy się to nie tylko Kubicy, ale też George'a Russella. Chętnych na taką ofertę nie brakuje. W kolejce ustawili się już Kanadyjczyk Nicholas Latifi i Rosjanin Nikita Mazepin. Obaj mają za sobą poważnych sponsorów, którzy mogą zbilansować budżet.

Nikita Mazepin (P) (fot. Getty) Poważnym rywalem Kubicy do fotela drugiego kierowcy był Esteban Ocon. Na przeszkodzie do podpisania umowy stanęły jednak... pieniądze. Francuz nie był w stanie zapewnić Williamsowi odpowiedniego finansowania.

– Nie jesteśmy w stanie zainwestować tyle, ile oczekuje Williams. Mowa o dużej gotówce – przyznał Toto Wolff, dyrektor wykonawczy Mercedesa. To właśnie niemiecka firma dostarcza Brytyjczykom silniki. Tym razem nie udało się jednak nic wskórać i umieścić w zespole Ocona, którego wspierają od lat.

Nadal nie wiadomo, kiedy Williams ogłosi podpisanie umowy z drugim kierowcą. "Auto Motor und Sport" informuje, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Szef Formuły 1 w BBC Andrew Benson jest z kolei przekonany, że ewentualne ogłoszenie Kubicy będzie miało miejsce po Grand Prix Abu Zabi.

Kubica jedyną opcją dla Williamsa? Polak bliski podpisania kontraktu

podobne informacje

Robert Kubica zdradził tajemnicę numeru na bolidzie Williamsa. "Mój ulubiony był zajęty..."

Robert Kubica: gdybym był szefem zespołu, miałbym obawy przed zatrudnieniem siebie

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii