tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa UE w boksie: Aleksander Stawirej odpadł w ćwierćfinale

22-letni Aleksander Stawirej odpadł w ćwierćfinale kategorii superciężkiej (+91 kg) odbywających się w Valladolid mistrzostw Unii Europejskiej. W środowej walce lepszy od polskiego boksera okazał się wicemistrz kontynentu Anglik Frazer Clarke, który zwyciężył 5:0 na punkty.
(fot. Getty)

Trenujący w klubie Ziętek Team Kalisz Stawirej to były wicemistrz świata i Europy w kickboxingu; sukcesy w tym sporcie odnosił w latach 2015-2016.

W MUE w Hiszpanii pozostało pięciu polskich pięściarzy. W czwartek pojedynki ćwierćfinałowe stoczą Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin) i Jarosław Iwanow (56 kg, Wisła Kraków).

Wcześniej awans do strefy medalowej zapewnili sobie: po dwóch wygranych walkach Filip Wąchała (69 kg, SAKO Gdańsk) i po jednym triumfie Radomir Obruśniak (60 kg, Róża Karlino). Na podstawie losowania w półfinale wagi 49 kg jest Jakub Słomiński (Wda Świecie).

Mistrzostwa Unii Europejskiej nie były rozgrywane od czterech lat. W 2014 roku w Sofii w kategorii ciężkiej (91 kg) złoty medal zdobył Igor Jakubowski, który kilka dni temu od zwycięstwa rozpoczął zawodową karierę pięściarską.

Krok w krok za Szpilką. Kulisy walki z Wachem
World Boxing Super Series: Krzysztof Głowacki – Maksim Własow (walka)
Szpilka – Wach: dramatyczna 10. runda! Znakomite ujęcia spod ringu
Gala Knockout Boxing Night w Gliwicach: Artur Szpilka – Mariusz Wach (walka)

podobne informacje

Mistrzowie świata i medaliści olimpijscy powalczą w Warszawie. Na cześć legendy

Polscy bokserzy zmierzą się w Chęcinach z Irlandią

ME w boksie: Polski w ćwierćfinale, porażka Stawireja

ME w boksie: Polak w 1/8 finału