tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

N'Golo Kante nie chciał kombinować. "Tylko normalna wypłata"

W ostatnim czasie "Football Leaks" pokazało wielu negatywnych bohaterów europejskiego futbolu. Wśród informacji, które publikuje "Der Spiegel", znalazły się tez jednak postacie pozytywne, wśród nich N'Golo Kante. Pomocnik Chelsea i reprezentacji Francji udowodnił, że nie zależy mu na pieniądzach za wszelką cenę.
N'Golo Kante (fot. Getty Images)

Snajper Manchesteru United zaoferowany Realowi Madryt!

Kante odrzucił od Chelsea ofertę, która miała zwiększyć wpływy Francuza. Działacze zaoferowali mu w 2016 roku płacenie dziesięciu procent wypłaty przez firmę zagraniczną NK Promotions (założona w New Jersey kilka tygodni wcześniej), aby uniknąć opodatkowania, chodziło o pieniądze z praw wizerunkowych.

Początkowo adwokat zawodnika zgodził się na taki sposób wypłat. Krótko potem musiał jednak sprostować zdanie, o czym poinformował dział rachunkowy Chelsea za pośrednictwem maila. Oto jego treść:

"N'Golo nie jest elastyczny, chce po prostu zwykłej wypłaty. Po przeczytaniu rosnącej liczby artykułów na temat praw wizerunkowych i śledztw podatkowych przeciwko piłkarzom i klubom, jest zaniepokojony, że układ, który mu zaproponowano, może być kwestionowany przez organy fiskalne. Zdecydował, że nie chce podejmować żadnego ryzyka".

Wspomnianą strukturę określa się mianem offshore. Z podobnych rozwiązań korzystało w przeszłości większość piłkarzy, których oskarżono o niepłacenie podatku w należnej wysokości w Hiszpanii. Wszystkie sprawy dotyczyły właśnie praw wizerunkowych.

"Świetnie" i "doskonale", czyli... Andrzej Strejlau przed mikrofonem

podobne informacje

Real Madryt chce kupić gwiazdę Chelsea. Wzmocnienie pomocy

"Masz go w składzie i wygrywasz". Eden Hazard wskazał kto jest gwarantem sukcesu

Co za historia! N'Golo Kante spóźnił się na pociąg, więc... spędził wieczór z poznanymi kibicami

Głośny transfer zimą? N'Golo Kante potwierdził kontakt