tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nieodwracalne zmiany. Stadion Atletico zostanie zburzony

Ostatnia dekada była prawdopodobnie najlepsza w historii Atletico. Madrycki klub dwukrotnie był bliski wygrania Ligi Mistrzów, zdobył mistrzostwo Hiszpanii czy Ligę Europejską. Rozwój pociągnął jednak za sobą zmiany, a najważniejszą z nich będzie zburzenie stadionu...
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)

Złota Piłka: znamy wyniki na półmetku. Prowadzi...

Nie chodzi jednak o Wanda Metropolitano, lecz Vicente Calderon, na którym Atletico grało do 2017 roku. Zespół występował na tym obiekcie od 1966 roku, jego nazwa z kolei pochodziła (podobnie jak w wypadku rywala zza miedzy – Realu) od byłego prezesa klubu.

Teraz stadion zostanie zrównany z ziemią, a pozostały po nim grunt będzie zurbanizowany. Zburzenie Vicente Calderon w czwartek zostało zatwierdzone przez Radę Miasta Madryt. Proces ma potrwać aż 34 miesiące i przebiegać w trzech fazach.

Zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że dzięki zburzeniu Vicente Calderon miasto otrzyma ponad 19 tysięcy metrów kwadratowych pod dalsze inwestycje. Podobnie jak w wypadku Highbury, a więc byłego stadionu Arsenalu, uzyskana w ten sposób powierzchnia ma zostać przeznaczona na wybudowanie mieszkań.

Anglicy wychowują nam przyszłych reprezentantów. "Poczekajmy 5-10 lat"

podobne informacje

Przykre przywitanie Courtois. Bramkarz Realu Madryt obrażany przez kibiców Atletico

Zacięte derby Madrytu. Bohaterem... VAR

Poszukiwania napastnika zakończone. Alvaro Morata w Atletico

Kontuzja Leonardo Bonucciego. Nie zagra w hicie Ligi Mistrzów?