tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Liczy się wynik". Czesi szczęśliwi po zwycięstwie nad Polską

Reprezentacja Czech wygrała z Polską 1:0 (0:0) w meczu towarzyskim. Rywale biało-czerwonych cieszą się ze zwycięstwa, a w pokonaniu drużyny Jerzego Brzęczka widzą "cenny skalp". Zauważają jednak, że nie wszystko w tym spotkaniu szło po ich myśli.
Polska – Czechy 0:1 (skrót meczu)
(fot. PAP)

Czeski film Polaków trwa. Kolejna porażka Brzęczka

Jaroslav Silhavy (trener Czechów):
Zwycięstwo jest zawsze najważniejsze. Jestem zadowolony, że mamy bardzo cenny "skalp" bardzo silnego rywala. To dobrze nastraja przed ważnym dla nas spotkaniem ze Słowacją. Były oczywiście błędy, ale i zespołowa gra i właśnie w oparciu o ten element musimy dalej budować drużynę. Nadal musimy pracować nad organizacją gry, ale cieszę się że tworzyliśmy akcje nawet przy nacisku rywala. Wierzę, że wzajemne zaufanie w zespole rośnie.

Pavel Kaderabek (obrońca):
Zwycięstwo jest ważne z punktu widzenia psychologii. Pozwala zrobić krok do kolejnego spotkania. W takim ustawieniu w obronie graliśmy też ze Słowacją i widać jakiś postęp. Nauka nie poszła w las, a czyste konto daje ważną pewność zespołowi. Po zdobyciu bramki nie powinnyśmy oddać inicjatywy, to nie było dobre, ale stało się. Do czasu strzelenia gola radziliśmy sobie dobrze, potem było gorzej, ale liczy się wynik. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Jakub Jankto (pomocnik, strzelec gola):
Łatwa bramka, bo piłka "przyszła" do mnie. Polska miała szanse na wyrównanie, wygraliśmy jako zespół. W pierwszej połowie mieliśmy szanse, ale nie postawiliśmy kropki nad i.

Vladimir Darida (pomocnik):
Byliśmy dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy co chcemy grać i zrobiliśmy to. Po bramce Polacy zaczęli dużo atakować, grać długimi piłkami, wywierali na nas presję. Były nieprzyjemne dośrodkowania, ale byliśmy dobrze ustawieni, a bramkarz poradził sobie bardzo dobrze.

Jiri Pavlenka (bramkarz):
Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, bo Polska potrzebowała zwycięstwa. Dlatego tym bardziej cieszymy się z wygranej. Nie mam dobrych "wspomnień" z rywalizacji z Lewandowskim z Bundeslidze, ale mecz w Gdańsku będę dobrze wspominał. Będziemy wygrywać, jeśli każdy zawodnik grać będzie dla drużyny. To dla nas bardzo ważne zwycięstwo, "zdobycz", która doda nam pewności siebie.

Analiza pomeczowa. "Po tej akcji widać, jak powinniśmy grać"
Polska – Czechy. Robert Lewandowski o kiksie. "Nie miałem szans"
Polska – Czechy. Grzegorz Krychowiak: w piłkę gra się po to, żeby zwyciężać
Polska – Czechy 0:1: błąd polskiej obrony i gol Jakuba Jankto
Polska – Czechy: 102. występ kapitana. Robert Lewandowski nagrodzony.
Polska – Czechy: ale kiks! Jak Robert Lewandowskiego tego nie trafił?!

podobne informacje

Liga Narodów: Czesi pogrążyli Słowaków, awans Norwegii

Media po meczu w Gdańsku: Czesi rozkwitli, Polacy pękli. Pavlenka zamurował bramkę

Gorzkie komentarze po słabym meczu Polaków z Czechami

Czeski film Polaków trwa. Kolejna porażka Jerzego Brzęczka