Nitto ATP World Tour Finals, Group Guga Kuerten 2018
Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Pojemność: 17500

ATP Finals: Zverev w półfinale po wygranej z Isnerem

Alexander Zverev (ATP, 5) po zwycięstwie nad amerykańskim tenisistą Johnem Isnerem (ATP, 10) 7:6 (7-5), 6:3 zapewnił sobie awans do półfinału kończącego sezon turnieju ATP Finals w Londynie. 21-latek jest pierwszym od 15 lat Niemcem, który dotarł do tego etapu rywalizacji.
Alexander Zverev (fot. Getty)

ATP Finals: wygrana Kubota i Melo na pocieszenie

W pierwszym secie obaj tenisiści utrzymali swoje podania, choć poważne kłopoty miał 21-letni Niemiec w 12 gemie. Isner miał piłkę na przełamanie i jednocześnie piłkę setową, ale Zverev zdołał wytrzymać presję i doprowadzić do tie-breaka. W końcówce Niemiec zachował więcej zimnej krwi i wygrał pierwszą partię.

W drugim secie Zverev poszedł za ciosem. W ósmym gemie przełamał Isnera i przy pewnym serwisie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Dzięki wygranej Niemiec awansował do półfinału. Poprzednio pokonał Marina Cilicia, ale też przegrał z liderem światowych rankingów Novakiem Djokoviciem. Ostatnim Niemcem, który wystąpił w półfinale turnieju masters, był 15 lat temu Rainer Schuettler. – To wyjątkowe uczucie, tym bardziej że ATP Finals to zawody porównywalne rangą z Wielkim Szlemem – podkreślił Zverev.

W ostatnim meczu grupy "Gustavo Kuertena" Djoković zmierzy się z Ciliciem.

Turniej masters w Londynie z pulą nagród 8,5 mln dolarów zakończy się 18 listopada. W zawodach występują najlepsi tenisiści na koniec sezonu. W tym roku zabrakło jednak dwóch ważnych zawodników. Nishikori zastąpił w imprezie kontuzjowanego Argentyńczyka Juana Martina del Potro. Poza del Potro, ze światowej czołówki brakuje w Londynie także Rafaela Nadala. Hiszpan argumentował absencję zabiegiem artroskopii prawej kostki.