NHL: Vegas Golden Knights – St. Louis Blues 1:4. Złoci Rycerze znów przegrali

Po świetnym poprzednim sezonie, hokeiści Vegas Golden Knights słabo spisują się w obecnych rozgrywkach ligi NHL. Tym razem przegrali z St. Louis Blues 1:4. Aż pięć piątkowych spotkań wygrali goście. Tylko jeden z sześciu meczów zakończył się w regulaminowym czasie.
Hokeiści St. Louis Blues (fot. Getty Images)

Brayden Point zdobył trzy bramki w 91 sekund

W debiutanckim sezonie 2017/18 zespół Złotych Rycerzy dotarł do wielkiego finału, w którym nie sprostał Washington Capitals. W tej edycji NHL ekipa z Las Vegas gra dużo gorzej i plasuje się na końcu ligowej tabeli. Zgromadziła 17 punktów, podobnie jak cztery inne drużyny. Zdecydowanie najsłabsi są Los Angeles Kings – 13 pkt.

W piątkowym spotkaniu przeciwko Blues, Golden Knights prowadzili przez... 38 sekund. W 7. minucie bramkę strzelił William Carrier, ale bardzo szybko wyrównał Ryan O'Reilly. Ten sam gracz zdobył drugiego gola w 28. minucie. W końcówce trzeciej tercji kolejne trafienia dla St. Louis zanotowali Brayden Schenn i Oskar Sundqvist w odstępie 59 sekund.

Pozostałe mecze kończyły się po dogrywce lub karnych. Zdobywcy Pucharu Stanleya – Capitals wygrali z Colorado Avalanche 3:2. Autorem zwycięskiej bramki był Nicklas Backstroem w 22. sekundzie dodatkowego czasu gry.

Najlepszy obecnie klub rozgrywek Toronto Maple Leafs (28 pkt) pokonał Anaheim Ducks 2:1 po dogrywce. Sukces przyjezdnym zapewnił Morgan Rielly w 64. minucie.

Dwa punkty dopisali do swojego dorobku także hokeiści Kings, zwyciężając w Chicago 2:1 po karnych z Blackhawks

Hokej, NHL: Tampa Bay Lighthings - Ottawa Senators [skrót]
Hokej, NHL: Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils [skrót]
NHL: Buffalo Sabres – Winnipeg Jets (skrót meczu)
NHL: Philadelphia Flyers – Florida Panthers [skrót]