tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecze Serie A poza Włochami? Juventus jest "za"

Nie tylko La Liga, ale także Serie A ma pomysł na rozgrywanie niektórych spotkań w innych krajach. Pozytywnie do projektu odnoszą się przedstawiciele Juventusu. Uważają, że w dobie globalizacji taka reklama jest ważna.
Cristiano Ronaldo Cristian Zapata (fot. Getty Images)

Szczęsny zdradził, w jaki sposób obronił rzut karny Higuaina

Rozgrywanie superpucharu krajowego daleko za granicą nie jest już niczym nadzwyczajnym. W tym sezonie Juventus zmierzy się z Milanem w stolicy Arabii Saudyjskiej. Niewykluczone, że już niebawem kibice w egzotycznych krajach będą mogli zobaczyć także mecze… Serie A.

Podobny pomysł na początku sezonu mieli włodarze La Liga. Z powodu sprzeciwu zawodników i kibiców tymczasowo zrezygnowano jednak z jego realizacji. Być może szybciej z globalną ofertą wystąpią Włosi.

Chętny do rozegrania jednego meczu w sezonie za granicą jest Juventus. – Globalizacja ligi jest naprawdę ważna. Trzeba spojrzeć na takie ligi jak NBA czy NFL. W każdym sezonie rozgrywają kilka meczów w Europie – tłumaczy Giorgio Ricci, rzecznik mistrzów Włoch.

Wytłumaczył jednak, że do sprawy trzeba podejść na spokojnie i wszystko dobrze zaplanować w taki sposób, żeby na tym rzeczywiście zyskać, a nie stracić. – Najważniejsze, żeby znaleźć balans i poprzez takie działania nie zrazić kibiców ani zawodników. Żeby, mimo zmian, zachować swoje DNA – dodał Ricci.

Dzień Piątka w czwartek. Genua oszalała na punkcie Polaka