tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Jakub Kot
Były skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata juniorów oraz dwukrotnie zimowej uniwersjady. Prywatnie syn Rafała Kota, byłego fizjoterapeuty reprezentacji Polski w skokach, a obecnie eksperta TVP Sport oraz brat Macieja, jednego z najlepszych polskich zawodników, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Czy jury popełniło błąd? Warunki były stabilne...

19.01.2019 21:07
Dramatyczny przebieg miał sobotni konkurs drużynowy na skoczni w Zakopanem. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał David Siegel, który upał po skoku na 142,5 metra. – Jury popełniło duży błąd, umożliwiając mu lot w takich warunkach – przyznał Werner Schuster, trener kadry Niemiec. Czy jury rzeczywiście podjęło złą decyzje o wypuszczeniu skoczka z belki? O to zapytaliśmy eksperta TVP Sport – Jakuba Kota.

Ryoyu Kobayashi bawi się skokami

4.01.2019 20:06
Ryoyu Kobayashi prezentuje znakomitą formę podczas 67. Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk wygrał dwa turnieje i jest głównym faworytem do zwycięstwa w całej imprezie. – Jest na dobrej drodze, żeby wygrać cztery konkursy – stwierdził Maciej Kot, ekspert TVP Sport.

Kamila "ześwidrowało", ale pokazał klasę

17.11.2018 19:50
– Kamil w serii próbnej trochę zrobił sobie wolne, ale już w zawodach odpalił to, co miało być. To jest rola lidera drużyny. Mimo, że słabiej było w treningach czy kwalifikacjach, na zawody była już pełna mobilizacja. Nie było zawahania – ocenił skoki lidera biało-czerwonych w konkursie drużynowym w Wiśle Jakub Kot.