tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niedziela będzie dla nas? Konkurs w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI [transmisja]

W zeszłym sezonie polscy kibice na pierwsze zwycięstwo musieli czekać aż do Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch triumfowali już na inaugurację. W niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. Transmisja od 14:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Od 14:45 także w TVP1.
Kamil Stoch (fot. PAP)

Stwórz niepokonany zespół! Rusza Menedżer Skoków

Choć piątkowe treningi i kwalifikacje nie były dla Polaków najbardziej udane, potrafili udowodnić formę w najważniejszym momencie. Podczas konkursu drużynowego biało-czerwoni pokazali klasę i zdecydowanie wygrali.

Najlepiej zaprezentował się Stoch. Po skokach na 126,5 m i 129 m zdobył dla drużyny 274,1 pkt. – najwięcej w całej stawce. Jeśli w sobotni wieczór w miejsce konkursu drużynowego rozegrany zostałby indywidualny, to właśnie on byłby zwycięzcą.

Kibice mogą liczyć również na Żyłę. 126 m i 130,5 m z konkursu drużynowego pozwoliłoby mu na zajęcie indywidualnie trzeciego miejsca. O podium powalczyć może także Kubacki. Od początku weekendu skacze najrówniej z biało-czerwonych. Tylko w jednym skoku spisał się słabiej – w drugiej serii konkursu drużynowego.Formę z pewnością spróbuje udowodnić Wolny, który od pierwszego skoku treningowego nie zawodzi. Stefan Hula i Maciej Kot podczas piątkowych prób radzili sobie nieco słabiej. Wywalczyli jednak kwalifikację do konkursu, w którym będą mogli potwierdzić, że oni również w decydujących skokach potrafią spisywać się znacznie lepiej.

Polakom zagrożą przede wszystkim Niemcy. W sobotnim konkursie drużynowym znakomicie spisał się Stephan Leyhe. Daleko szybowali także Karl Geiger i Richard Freitag. Zrewanżować za nieudany start postarają się także Norwegowie. Uważać należy także na zwycięzcę kwalifikacji – Jewgienija Klimowa. Rosjanin już latem pokazał, że potrafi daleko skakać.

Zawody indywidualne przyniosą odpowiedzi na kilka pytań, dotyczące formy poszczególnych skoczków. Pierwsze odpowiedzi poznamy w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 15:00. Już na 14:15 zapraszamy na transmisję do TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Od 14:45 także do TVP1.

PŚ w Wiśle: zobacz dekorację polskich skoczków
Horngacher: musi być dyscyplina. Bez niej grupa się rozbija
Zdradzamy kulisy z Wisły. Zobacz, jak wygląda praca komentatorów
PŚ w Wiśle, konkurs drużynowy. Skoki Polaków w 2. serii
Emocjonująca końcówka. Stoch zdeklasował Freitaga
Niesamowity skok Żyły. Najdalsza próba w sobotnim konkursie
Stoch ponownie wielki. Najlepszy skok weekendu
PŚ w Wiśle, konkurs drużynowy. Skoki Polaków w 1. serii