tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wyjątkowe koszulki dla kibiców Barcelony. To mix strojów z poprzednich lat

Gratka dla fanów FC Barcelona. W związku z 20-leciem współpracy, ubierająca zawodników katalońskiego klubu firma Nike przygotowała specjalny projekt koszulek, które wkrótce trafią do sprzedaży. Znajdą się na nich elementy wszystkich strojów, w jakich Blaugrana występowała w minionych dwóch dekadach.
(fot. Getty / Twitter)

Barcelona przekazała sześć mln euro na pomoc dla dzieci uchodźców

Chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego, by uczcić 20. rocznicę współpracy. Planowaliśmy, by wszystkie poprzednie stroje znalazły się na nowej koszulce. To było dla nas największe wyzwanie – stwierdził jeden z dyrektorów ds. projektowania Nike.

Barcelona ani raz nie wystąpi w jubileuszowych strojach, ale będą one dostępne w sprzedaży dla kibiców. Limitowana wersja koszulki łączy w sobie charakterystyczne elementy z granatowo-bordowych strojów Barcelony z minionych 20 lat.

Nike rozpoczęła współpracę z Barceloną w 1998 roku. Od tego czasu klub zdobył dziesięć mistrzostw Hiszpanii i cztery razy wygrał Ligę Mistrzów. – Jesteśmy niezwykle dumni, że razem pracujemy już od 20 lat. To dla nas zaszczyt – mówią przedstawiciele firmy.

El Clasico w USA? Piłkarze nie chcą być wykorzystywani

podobne informacje

"Messi przyspieszył święta". Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo

Słodka zemsta Barcelony. Leo Messi ponownie najlepszy

Nietypowy zakaz dla niesfornej gwiazdy Barcelony. To pomoże?

Kosmiczny rzut. Argentyńczyk jak Doncić [wideo]