tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

EBL: Marcin Kloziński nie jest już trenerem Trefla Sopot

Marcin Kloziński przestał w niedzielę pełnić funkcję pierwszego trenera koszykarzy Trefla. Pod wodzą 35-letniego szkoleniowca w siedmiu meczach ekstraklasy sopocki zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo i plasuje się na 14. miejscu w tabeli.
Ian Baker (P), Mateusz Zębski (L) (fot. PAP/Adam Warżawa)

Kloziński był związany z Treflem od 2011 roku. Przez trzy sezony pracował w klubie z grupami młodzieżowymi, zdobywając mistrzostwo Polski drużyn do lat 18. W 2015 roku został w pierwszym zespole asystentem Zorana Marticia, a pod koniec marca ubiegłego roku zastąpił słoweńskiego szkoleniowca. W sumie poprowadził Trefla w 45 ligowych meczach.

W ostatnim z nich sopocianie przegrali w sobotę u siebie z MKS Dąbrową Górniczą 70:80. Była to jednocześnie już szósta porażka drużyny w tych rozgrywkach, z czego czwarta we własnej hali. Zawodnicy Trefla odnieśli tylko jedno zwycięstwo – w drugiej kolejce pokonali w Stargardzie 82:76 beniaminka ekstraklasy Spójnię.

Marcin Kloziński (fot. PAP) – Po meczu z Dąbrową Górniczą spotkaliśmy się z trenerem i wspólnie uznaliśmy, że konieczne są zmiany, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Po sześciu porażkach na początku sezonu drużynie potrzebny jest nowy impuls, który pomoże naszym zawodnikom wrócić na właściwe tory. W najbliższych dniach prowadzić będziemy rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko trenera – tłumaczył prezes klubu Marek Wierzbicki.

Szkoleniowcem Trefla ma zostać obcokrajowiec, a tymczasowo obowiązki pierwszego trenera przejął dotychczasowy asystent Klozińskiego Krzysztof Roszyk. I to właśnie on poprowadzi zespół w środę w wyjazdowym spotkaniu ze Stelmetem BC Enea Zielona Góra.

To druga w tym sezonie zmiana trenera w klubie ekstraklasy. Pierwszy z posadą pożegnał się Serb Dragan Nikolić, którego po szóstej kolejce zastąpił w AZS Koszalin asystent Rafał Frank. Drużyna z Pomorza Środkowego jako jedyna poniosła w lidze komplet siedmiu porażek.

podobne informacje

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 73:80. Kolejna wygrana Rottweilerów

Damian Kulig wraca do Polski, ale czy wróci do kadry?

Mistrzowski transfer? Damian Kulig wraca do Polski

Miasto Szkła Krosno – Stelmet BC Zielona Góra. Pełna kontrola