Liga Narodów: słodko-gorzki mecz Niemców. "Frustrujący rok"

Piłkarze Joachima Loewa zremisowali 2:2 z Holendrami na pożegnanie z dywizją A Ligi Narodów. I choć w niemieckiej prasie nie brak komplementów pod adresem zawodników, to jednak przeważa radość z tego, że ten rok kalendarzowy dobiega powoli końca.
(fot. Getty Images/sz.de)

Pierwszy koszyk w El. Euro 2020? Potrzebujemy punktu

Mistrzowie świata z 2014 roku kontrolowali przebieg meczu aż do 85. minuty. Wówczas najpierw stracili bramkę kontaktową, a kilka chwil później Virgil van Dijk dał remis Holendrom. Mimo to Niemcy zaprezentowali się w tym meczu z dobrej strony. "Świetna była zwłaszcza pierwsza połowa. Loew nie bał się postawić na młodych piłkarzy, a ci odpłacili mu się efektowną grą" – można przeczytać w "Bildzie".

Nigdy więcej nie możemy wypuścić takiego prowadzenia w samej końcówce spotkania – przyznał w rozmowie z telewizją ARD napastnik RB Lipsk i strzelec pierwszego gola w tym meczu, Timo Werner.

Ostatnie minuty były dla nas bardzo bolesne, nie możemy tracić w ten sposób koncentracji – dodał Toni Kroos.

"Zwariowany futbol totalny" (fot. SZ.de)

"Bild", choć z jednej strony wyraził entuzjazm związany z grą Niemców, przyznał jednak że ten rok kalendarzowy na szczęście dobiega już końca. "Hańba na mundialu w Rosji, spadek w Lidze Narodów i nawet ostatni mecz z Holendrami... Ten rok był zbyt frustrujący" – podsumowano.

Dziennikarze "Süddeutsche Zeitung" stwierdzili natomiast, że Oranej pokazali "zwariowany futbol totalny", z jakiego znani byli już w poprzednim stuleciu. – Jestem rozczarowany wynikiem – powiedział na łamach gazety Loew.