tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oezil zdradza kulisy odejścia z Realu. "Ronaldo był zły"

Niedawno Cristiano Ronaldo ujawnił, że dołączył do Juventus FC, bo tam – w przeciwieństwie do Realu Madryt – czuł się potrzebny. Okazuje się, że podobne przyczyny odejścia z drużyny Królewskich miał także Mesut Oezil.
Mesut Oezil i Cristiano Ronaldo w Realu Madryt (fot. Getty Images)

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"

W 2013 Oezil przeszedł z Realu Madryt do Arsenal FC. Transfer wywołał wiele komentarzy, bo Niemiec był wówczas jednym z podstawowych graczy hiszpańskiej drużyny. W ostatnim sezonie na Santiago Bernabeu występował regularnie – zdobył wówczas dziewięć bramek, do czego dołożył także 16 asyst.

Odejścia nie spodziewał się nawet… on sam. – Jeszcze w weekend byłem przekonany, że zostanę w Madrycie. Potem zdałem sobie sprawę z tego, że nie mam zaufania trenera i zarządu – wyjawił w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca".

To właśnie zaufanie było decydującą kwestią w przenosinach do Londynu. – Jestem typem gracza, który potrzebuje wiary. Właśnie to poczułem ze strony Arsenalu. Dlatego dołączyłem właśnie do tego klubu – zaznaczył Niemiec.

Oezil mówił również o reakcji Cristiano Ronaldo. Ten, gdy dowiedział się, że Real zamierza sprzedać pomocnika, nie był zadowolony. – To bardzo zła wiadomość. To jeden z tych zawodników, z którymi najlepiej rozumiałem się pod polem karnym. Jestem bardzo zły, że go sprzedają – miał powiedzieć Portugalczyk według relacji Oezila.

podobne informacje

Tatuaże za gole. Vinicius pilnowany przez ojca

Marcelo tęskni za Zinedinem Zidanem. "Zrobiłem dla niego wszystko"

Florentino Perez: nowy napastnik w Realu Madryt? Karim Benzema jest najlepszy na świecie

Sędzia Szymon Marciniak nie poprowadzi meczu Ajax Amsterdam – Real Madryt. Polak wyznaczony do VAR