tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Specjalne wydanie "Ringu TVP Sport" poświęcone Andrzejowi Gmitrukowi w środę

To będzie 50 minut pełne wspomnień i rozmów poświęconych Andrzejowi Gmitrukowi. Jeden z najważniejszych ludzi polskiego pięściarstwa odszedł we wtorek w Hipolitowie. W środę o 18:40 zapraszamy na wydanie specjalne magazynu "Ring TVP Sport", poświęcone wybitnemu trenerowi.
Andrzej Gołota (L) i Andrzej Gmitruk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Nie żyje Andrzej Gmitruk. Tragiczna śmierć trenera

Prowadzący Piotr Jagiełło i Sebastian Szczęsny przypomną największe osiągnięcia znakomitego szkoleniowca. Gmitruk współpracował z największymi polskimi pięściarzami ostatnich lat. To on doprowadził Tomasza Adamka do mistrzostwa świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej. W przeszłości prowadził też Dariusza Michalczewskiego i Andrzeja Gołotę. W CV miał też treningi z Mateuszem Masternakiem, Izu Ugonohem, Arturem Szpilką czy Maciejem Sulęckim.

Gmitruk był też uznanym ekspertem i komentatorem. Potrafił wspaniale mówić o boksie. Chętnie odwiedzał studio "Ringu TVP Sport"... Uczestniczył w nagraniach, w których przybliżał tajniki ukochanej dyscypliny.

W środowym programie udział wezmą Szpilka, szef grupy KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski oraz ostatni polski medalista igrzysk olimpijskich Wojciech Bartnik. Nie zabraknie też wspomnień innych ludzi ze środowiska pięściarskiego. Zapraszamy od 18:40 do TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji.

Bokserski świat w żałobie. Odszedł Andrzej Gmitruk

podobne informacje

Mariusz Wach: w ringu będzie wojna!

Szpilka vs Wach. "Jesteśmy kibicom winni taką walkę"

Gorąco przed walką Szpilka vs Wach. Mocna obsada magazynu Ring TVP Sport

Nokautujące pytania w magazynie Ring! Wielkie dni polskiego boksu