tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ciekawa przyszłość PSG? Nadchodzi rewolucja systemowa

Przyszłość Paris Saint-Germain może rysować się w bardzo ciekawych barwach. Powodem Thiago Motta – były defensywny pomocnik francuskiego zespołu, który stawia pierwsze kroki na ławce trenerskiej. Na razie prowadzi zespół do lat 19, ale nie kryje, że chciałby dowodzić pierwszą drużyną. Brazylijczyk z włoskim paszportem ma ciekawy plan taktyczny, który ma mu w tym pomóc...
Zespół Paris Saint-Germain (fot. Getty Images)

Mamy awans na młodzieżowe Euro. Niespodziewana wygrana Polaków

Mój pomysł na grę jest ofensywny. Chciałbym zwartego zespołu, który rządzi meczem, wysoko naciska i sporo rusza się bez piłki – tłumaczył Motta w wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport". – Pragnę, aby zawodnik przy piłce zawsze miał w głowie trzy albo cztery rozwiązania, a także dwóch kolegów blisko do pomocy. Trudnością w futbolu często jest robienie rzeczy prostych, a chodzi przecież o kontrolę, podawanie i krycie – twierdził.

Moim zdaniem system gry, licząc od prawej do lewej strony, mógłby opierać się na 2-7-2 – wyznał były pomocnik. – Dla mnie napastnicy są pierwszymi obrońcami, a bramkarz pierwszych atakującym. TO on zaczyna akcję od gry stopami, z kolei zawodnicy ostatniej linii muszą wywierać presję na piłkę – tłumaczył Motta.

Mam dwuletni kontrakt z drużyną PSG do lat 19, ale moim pragnieniem jest, prędzej czy później, trenowanie pierwszego zespołu – zaznaczył. – Szanuję Thomasa Tuchela, nie mam nic przeciwko niemu, ale taki jest mój cel – konkludował.

Wiślackie pokolenia. Lekcja kibicowania i patriotyzmu na stadionie

podobne informacje

Liga Mistrzów. (Anty)bohaterowie ostatniej akcji. Pechowe historie Napoli

Rozchwytywany talent z Ajaksu Amsterdam wybrał klub. Transfer za 75 milionów

Pele przestrzegł Neymara. "Bóg dał ci talent, a ty..."

"Świetny piłkarz musi tam zagrać". Neymar wie, gdzie chce odejść